Pilz Polska – System identyfikacji i zarządzania uprawnieniami dostępu IAM – Nominacja: Best of Industry 2024
System IAM (Identification and Access Management) to najnowsze kompleksowe rozwiązanie firmy Pilz, które pozwala – zgodnie z wymaganiami rozporządzenia UE 2023/1230 w sprawie maszyn – realizować indywidualne wymagania w zakresie bezpieczeństwa maszyn i bezpieczeństwa przemysłowego za pomocą szerokiej gamy komponentów sprzętowych i programowych.
Produkt: System identyfikacji i zarządzania uprawnieniami dostępu IAM
Kategoria: Produkcja
Numer do głosowania: B05
Rozwiązanie bazuje na systemie PITreader wraz z urządzeniem do ryglowania PSENmlock (w wersji autonomicznej lub ze zintegrowanym czytnikiem w kasetce PITgatebox) i przekaźnikiem bezpieczeństwa. Operator, żeby zaingerować w strefę pracy maszyny, musi użyć czytnika klucza RFID.
Jeżeli dane zapisane w kluczu umożliwiają wejście w strefę, czytnik potwierdzi zielonym światłem prawidłowość klucza, a operator będzie mógł odblokować rygiel. Jeżeli system nie rozpozna odpowiednich uprawnień operatora, odblokowanie rygla nie będzie możliwe.
Rozwiązanie to pozwala zapewnić kontrolę nad tym, kto może odryglować/zaryglować zamek, wejść w strefę pracy maszyny, zatrzymać proces czy zresetować maszynę. Uprawnienia do obsługi takiego obszaru nadawane są pracownikowi po odpowiednim przeszkoleniu, a następnie są przypisywane do klucza RFID i weryfikowane w stacji PITreader. Czytnik PITreader wykrywa wszelkie nieprawidłowości przy próbie podjęcia pracy na maszynie lub wejścia w obszar chroniony.
Funkcje systemu IAM
Wykorzystanie klucza elektronicznego w systemie IAM zabezpiecza przed niekontrolowanym startem maszyny. Operator, wchodząc w poszczególne strefy, loguje się do systemu. Do momentu, kiedy nie opuści strefy ani nie wyloguje się z systemu, nie ma możliwości zresetowania czy uruchomienia maszyny.
Nowością systemu jest możliwość zarządzania uprawnieniami i zmianami w formie sieciowej, co zdecydowanie skraca czas potrzebny na obsługę (dotychczas wprowadzanie zmian wymagało ingerencji w każdy pojedynczy czytnik PITreader). Zmiany są załadowane do bazy danych, która w sposób ciągły komunikuje się z czytnikami, pozwalając uwzględnić nowe ustawienia bez zbędnego programowania czytnik po czytniku.
Dzięki systemowi IAM można realizować indywidualne wymagania w zakresie bezpieczeństwa maszyn i bezpieczeństwa przemysłowego za pomocą szerokiej gamy komponentów sprzętowych i programowych.
Pilz Polska Sp. z o.o.
ul. Ruchliwa 15, 02-182 Warszawa
tel.: 22 884 71 00
e-mail: info@pilz.pl,
www.pilz.com
Prezentacja firmowa
Konkurs
Zagłosuj na ten produkt w konkursie Best of Industry 2024 w kategorii Produkcja
Pilz Polska Sp. z o.o.
Pilz GmbH & Co. KG jest liderem w bezpiecznej technologii automatyzacji. Na tym polu Pilz nieustannie umacnia swoją pozycję wiodącego dostawcy kompletnych rozwiązań z zakresu technologii bezpieczeństwa i automatyzacji.
Celem firmy Pilz jest automatyzacja maszyn i instalacji w sposób zapewniający bezpieczeństwo ludzi, maszyn i środowiska.
Jej siedziba główna mieści się w Ostfildern w pobliżu Stuttgartu. Firma posiada również ponad 40 spółek zależnych i oddziałów zlokalizowanych na wszystkich kontynentach.
Oferta
Pilz oferuje kompletne rozwiązania automatyzacji oparte na swojej podstawowej dziedzinie działalności jaką jest zapewnienie bezpieczeństwa - we wszystkim, począwszy od technologii czujników aż po systemy sterowania i technologie napędów. Nasza oferta jest poszerzana o odpowiednie narzędzia programistyczne oraz systemy do diagnostyki i wizualizacji, a także usługi związane z zapewnieniem bezpieczeństwa. Efektem czego są kompletne rozwiązania systemowe, składające się zarówno z rozwiązań automatyzacji, jak i bezpieczeństwa. W tym celu łączymy dziś bezpieczeństwo i automatyzację w jedno.
Rozwiązania firmy Pilz znajdują zastosowanie we wszystkich dziedzinach przemysłu związanych z budową maszyn, w tym w sektorach opakowaniowym i motoryzacyjnym, a także w aplikacjach wykorzystujących roboty, w energetyce wiatrowej i kolejnictwie. Gwarantują one niezawodność lotniskowych systemów obsługi bagażu, płynny ruch scenografii teatralnej oraz bezpieczną pracę kolejek linowych i górskich.