Prima Power – Zautomatyzowana linia produkcyjna PSBB – Nominacja: Best of Industry 2024

Prima Power – Zautomatyzowana linia produkcyjna PSBB
1.7.2024

Bazując na wieloletnim doświadczeniu w modułowych systemach elastycznej produkcji, Prima Power stworzyła kompaktową linię PSBB, która automatycznie przetwarza surowe arkusze blachy w gotowe, wysokiej jakości komponenty.

Produkt: Zautomatyzowana linia produkcyjna PSBB

Kategoria: Automatyka 

Numer do głosowania: A07

Prima Power – Zautomatyzowana linia produkcyjna PSBB – Nominacja: Best of Industry 2024 zdjęcie w treści artykułu

PSBB (Punching, Shearing, Buffering, Bending) oznacza wykrawanie – cięcie gilotyną za pomocą maszyny Shear Genius, buforowanie za pomocą robota PSR i PCD oraz gięcie za pomocą automatu gnącego EBe. Linia PSBB pokazana na zdjęciu jest płynnie połączona z automatycznym magazynem Prima Power Night Train FMS® w 3 fazach pracy linii za pomocą:

 • urządzenia FLD po stronie załadunku do szybkiego załadunku z magazynu stert lub pojedynczych arkuszy blachy, co jest doskonałym rozwiązaniem dla produkcji, w której materiały lub ich grubości często się zmieniają,
 • robota bramowego PSR/2, podłączonego do magazynu Night Train w dwóch pozycjach za pomocą wagonów, oraz z drugiej strony wyposażonego w dwa pojedyncze lub podwójne wagony do komunikacji z obsługą linii,
 • robota PCD automatu gnącego, podłączonego do magazynu wagonem dla bezpośredniego zasilania automatu detalami z magazynu; z drugiej strony robot PCD ma swój własny wagon do komunikacji z obsługą w obie strony.

Magazyn Night Train FMS® może z łatwością obsługiwać wiele maszyn lub linii produkcyjnych i działa jako serce całej fabryki.

Dzięki ekosystemowi oprogramowania i modułowości oferty Prima Power można budować nawet najbardziej rozbudowane systemy, stopniowo dokupując kolejne elementy. Wystarczy np. zacząć w pierwszym etapie inwestycji od zakupu maszyny tnącej Shear Genius albo automatu gnącego EBe i potem na bazie pierwszej maszyny rozbudowywać linię. Warto wcześniej mieć wizję systemu, aby przewidzieć odpowiednie pozycje maszyn w hali i uniknąć ich przenoszenia.

Dzięki robotowi PSR i PCD przepływ materiału pomiędzy procesem cięcia i gięcia może być zorganizowany w bardzo elastyczny sposób:

 • dla przeniesienia części bezpośrednio z procesu cięcia do automatycznego gięcia,
 • dla buforowania przepływu w celu zrównoważenia różnic czasowych występujących w procesach wykrawania/cięcia i gięcia,
 • w obszarze robota PSR i PCD dla ostatecznego lub chwilowego wyjścia płaskiego półproduktu po cięciu z linii do magazynu lub do operatora oraz wprowadzeniu do linii nowych wyciętych na innych maszynach lub wcześniej chwilowo zmagazynowanych półwyrobów w celu wygięcia na automacie EBe.

Robot PSR ma także własny, duży bufor magazynowy w postaci sześciu wagonów, na których może chwilowo sortować i stertować detale, które nie idą bezpośrednio na gięcie. Każdy wagon ma powierzchnię odkładczą 1500x3000 mm lub 1500x4300 mm (w zależności od wielkości robota) i maksymalne obciążenie do 3000 kg. Robot PCD jest także wyposażony w obrotnicę, jeżeli przed procesem gięcia detal musi zostać obrócony, gdy jest np. jednostronnie ofoliowany lub pomalowany.

Elastyczna i wszechstronna funkcja buforowania zapewnia, że zawsze można wybrać optymalne działanie pod względem kosztów produkcji i czasu przepustowości, niezależnie od wykonywanego zadania produkcyjnego. Elastyczne buforowanie zapewnia optymalne działanie zintegrowanych maszyn.

Prima Power – Zautomatyzowana linia produkcyjna PSBB – Nominacja: Best of Industry 2024 zdjęcie w treści artykułu

Wydajność oferowana przez tę koncepcję wynika z integracji:

 • wszechstronnego, serwoelektrycznego wykrawania i cięcia gilotyną,
 • wszechstronnego, serwoelektrycznego gięcia,
 • automatycznego przepływu materiału pomiędzy oboma procesami,
 • zaawansowanego oprogramowania.

Zalety zautomatyzowanego systemu produkcyjnego Prima Power:

 • zintegrowane oprogramowanie i maszyny produkcyjne do zautomatyzowanej produkcji 24/7,
 • skalowalne rozwiązania wspierające rozwój i zmieniające się wymagania,
 • 4-krotnie wyższa produktywność dzięki zintegrowanym procesom i redukcji ręcznych operacji.

Prima Power Central Europe Sp. z o.o.
ul. Holenderska 6
05-152 Czosnów
www.primapower.com

Prezentacja firmowa

Konkurs

Zagłosuj na ten produkt w konkursie Best of Industry 2024 w kategorii Automatyka

Prima Power Central Europe Sp. z o.o.

Prima Power Central Europe Sp. z o.o.

DYNAMICZNE ROZWIĄZANIA ZWIĘKSZAJĄCE WYDAJNOŚĆ PROCESU PRODUKCYJNEGO

Prima Power zapewnia firmom każdej wielkości ukierunkowane, dynamiczne technologie, które zwiększają rentowność w procesach obróbki blachy. Tworzymy zintegrowane zautomatyzowane rozwiązania zaprojektowane tak, aby sprostać wyzwaniom naszych klientów i otworzyć się na ich przyszły rozwój.

Oferujemy wysokowydajne maszyny, które zapewniają elastyczną i precyzyjną produkcję. Wartość Prima Power leży w koncentracji na potrzebach klientów.

Budujemy naszą ofertę w oparciu o pełną gamę rozwiązań modułowych, wykorzystując nasze charakterystyczne podejście skoncentrowane na kliencie i wieloletnią wiedzę w zakresie systemów inżynieryjnych i maszyn do zrównoważonej, wydajnej produkcji - a wszystko to w oparciu o unikalną historię integracji technologicznej.

Zakres technologii oferowanych przez Prima Power jest jednym z najszerszych w branży: maszyny laserowe 2D i 3D do cięcia, spawania i wiercenia, wykrawarki, maszyny kombinowane wykrawarka + laser i wykrawarka + gilotyna kątowa, prasy krawędziowe, automaty gnące, zrobotyzowane komórki gnące i elastyczne systemy produkcyjne.

Prima Power jest marką firmy Prima Industrie w zakresie maszyn do obróbki blach, innowacyjnej grupy przemysłowej zatrudniającej 1900 osób, posiadającej 15 000 instalacji, 8 zakładów i roczne przychody w wysokości około 500 milionów euro.

Profil Firmy

Prima Power Central Europe Sp. z o.o.

Konkurs

Zagłosuj na ten produkt w konkursie Best of Industry 2024 w kategorii Automatyka