Prowadnice liniowe GN 491 i GN 492

Reklama
Reklama

Firma Elesa+Ganter rozszerzyła ofertę o nowy rodzaj prowadnic liniowych z napędem na śrubie trapezowej. Nowe produkty noszą oznaczenia GN 491 i GN 492 i są przeznaczone do zastosowań w układach regulacji dużych i ciężkich urządzeń. Mogą także stanowić ważne uzupełnienie osprzętu linii produkcyjnych.

Nowe układy techniki liniowej oferowane przez Elesa+Ganter posiadają malowane epoksydowo na czarno (RAL 9005) korpusy aluminiowe, pomiędzy którymi osadzono aluminiowy wózek. Jako element łączący oba elementy zastosowano dwie precyzyjne rury chromowane, po których porusza się wózek. Śruba trapezowa oraz nakrętka odpowiadają za napęd wózka. Zastosowanie obu tych elementów pozwala na uzyskanie dokładności pozycjonowania wózka rzędu 0,2 mm/300mm. Maksymalny moment obrotowy śruby to 250 obr/min. Wynik ten został osiągnięty, dzięki osadzeniu śruby w korpusach za pomocą łożysk kulkowych.

Reklama

Prowadnica liniowa GN 491 jest wyposażona w pojedynczy wózek. Model GN 492 zbudowany jest z dwóch wózków, spiętych razem płytą aluminiową, co pozwala na uzyskanie większych obciążeń osiowych, jak i momentów skręcających.
Prowadnice GN 491 i GN 492 wykonywane są w dwóch wielkościach:
· średnica rur prowadzących 30mm dla śruby TR 14x4,
· średnica rur prowadzących 50mm dla śruby TR 20x4.

Nowe prowadnice liniowe są oferowane w 4 wariantach standardowej długości skoku: 100, 150, 200 i 300mm. Na specjalne zamówienie możliwe jest wykonanie innych długości przesuwu. Maksymalna dopuszczalna długość to 2675 mm. Aby ułatwić pozycjonowanie, prowadnice można wyposażyć w we wskaźniki położenia (DD51 lub DD52R).

Reklama

Nowe prowadnice GN 491 i GN 492 są skonstruowane z myślą o dowolnych układach ręcznych regulacji urządzeń i osprzętu działającego przy liniach produkcyjnych. Przykładem zastosowania może być pozycjonowanie drukarek przemysłowych oraz etykieciarek. Nasze nowe prowadnice znajdują zastosowanie zarówno w położeniu pionowym jak i poziomym.
Strony katalogowe opisywanych produktów:
· prowadnica liniowa pojedyncza GN 491
· prowadnica liniowa podwójna GN 492

Reklama

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama