Richo – Centrum obróbcze RICHO model DM – Nominacja: Best of Industry 2024

RICHO – Centrum obróbcze RICHO model DM
3.7.2024

Dostępne w ofercie firmy RICHO Polska pionowe centrum obróbcze serii DM, które zastąpiło wcześniej oferowaną serię KDV-800LA, charakteryzuje się rozwiązaniami, które zapewniają ekonomiczność obróbki wykonywanej na tej maszynie.

Produkt: Centrum obróbcze RICHO model DM

Kategoria: Produkcja

Numer do głosowania: B06 

Maszyna składa się z elementów odlewanych z żeliwa – podstawa maszyny, kolumna, suport, stół roboczy i  wrzeciennik wykonane są z  najwyższej jakości, bardzo solidnych odlewów żeliwnych o  cienkościennej, użebrowanej strukturze. Żeliwo poddawane jest wielokrotnym procesom obróbki cieplnej (starzenia) dla zapewnienia najwyższej stabilności, sztywności maszyny oraz w celu utrzymywania maksymalnej dokładności obróbki.

Główny napęd realizowany jest przez napęd pasowy, który pozwala uzyskać wysoką wydajność i wysokie prędkości obrotowe wrzeciona.

Śruby prowadzące i prowadnice liniowe produkowane są przez uznanych na całym świecie producentów, takich jak tajwańskie HIWIN i PMI, japońskie THK, niemieckie Rexroth i inne. Rozmiar śrub kulowych i liczba prowadnic jest odpowiednio dopasowywana do rozmiaru konkretnej maszyny. Pozwala to na zachowanie wysokiej sztywności i stabilności.

Napędy posuwów w  każdej z  trzech osi (X, Y, Z) wykorzystują serwomotory prądu przemiennego. Dzięki bezpośredniemu łączeniu śrub kulowych, stosowaniu specjalnych gniazd łożyskowych i konstrukcji, która zapewnia wstępne napięcie śrub kulowych, precyzja i dokładność ruchów posuwowych znacznie się poprawiają.

Richo – Centrum obróbcze RICHO model DM – Nominacja: Best of Industry 2024 zdjęcie w treści artykułu

Jedyna na rynku maszyna posiadajca hartowany i szlifowany stół roboczy - precyzyjna obóbka za przystępną cenę.

Precyzyjne prowadnice liniowe (toczne) gwarantują wysoką prędkość i dynamikę, a także wysoką dokładność pozycjonowania. Charakteryzują się przede wszystkim dynamiką ruchów posuwowych i  wysoką precyzją obróbki.

Maszyna standardowo wyposażona jest w niezawodny i automatyczny magazyn narzędziowy, który występuje w dwóch wariantach (na 24 i na 30 narzędzi).

RICHO Polska
ul. Siennicka 26F, 80-758 Gdańsk
tel. ‭58 350 90 43, e-mail: richo@richo.pl
biuro@richo.pl

Prezentacja firmowa

Konkurs

Zagłosuj na ten produkt w konkursie Best of Industry 2024 w kategorii Produkcja

RICHO Polska

RICHO Polska

RICHO Polska specjalizuje się w sprzedaży, serwisie i modernizacji maszyn przeznaczonych do obróbki metalu, a także prowadzi specjalistyczne szkolenia dla operatorów. Nasza kadra to grupa doświadczonych inżynierów, którzy w swej wieloletniej praktyce zajmują się wdrażaniem zautomatyzoawnych linii produkcyjnych, integracją obrabiarek CNC z manipulatorami oraz rozwiązywaniem złożonych problemów związanych z ich obsługą i serwisem.

Oferta

Oferta frmy RICHO Polska to szeroki asortyment obrabiarek CNC produkcji tajwańskiej. Katalog produktów obejmuje: pionowe centra obróbcze CNC, tokarki CNC, tokarki karuzelowe, automaty tokarskie, magazyno-podajniki pręta i manipulatory, a także szlifierki do wałków i płaszczyzn, narzędzia i oprzyrządowanie do maszyn oraz piły taśmowe..

Kilka maszyn w ofercie wyróżnia się opatentowanymi rozwiązaniami zastosowanymi w tych obrabiarkach.

Profil Firmy

RICHO Polska

Konkurs

Zagłosuj na ten produkt w konkursie Best of Industry 2024 w kategorii Produkcja