Sandvik tworzy globalne centrum doskonałości w zakresie instalacji mobilnego kruszenia i przesiewania

Reklama
Reklama

Ostatnio poinformowano o zamiarze stworzenia przez firmę Sandvik ogólnoświatowego centrum doskonałości w zakresie mobilnych linii kruszenia i przesiewania, mieszczącego się w Anglii i Irlandii Północnej. Stworzenie centrum będzie się wiązać z przeniesieniem produkcji ciężkich maszyn mobilnych ze Szwecji i zagwarantuje klientom najszerszy z obecnie dostępnych asortyment mobilnych maszyn do kruszenia i przesiewania na świecie.

Z nastaniem wiosny 2007 r. Sandvik nabył dwóch brytyjskich producentów wyposażenia do mobilnego kruszenia i przesiewania - Extec Screens and Crushers Ltd oraz Fintec Crushing and Screening Ltd. Przejęcie tych dwóch liderów pozwoliło koncernowi na dodanie średnio-gabarytowego oraz lekkiego wyposażenia do istniejącej oferty. Sandvik zdecydował się objąć urządzenia do mobilnego kruszenia oraz przesiewania jedną marką, czego wyrazem jest zastosowanie nowego nazewnictwa modeli oraz nowej kolorystyki maszyn.
Opierając się na sukcesie integracji, Sandvik ogłosił, że będzie dalej postępować zgodnie z logiką tej strategii poprzez stworzenie globalnego centrum doskonałości dla wszystkich produktów przeznaczonych do mobilnego przesiewania i kruszenia. Centrum to spowoduje przeniesienie produkcji ciężkich maszyn mobilnych Sandvik ze Szwecji do Wielkiej Brytanii.
Przeprowadzka zaowocuje powstaniem jednej z najbardziej obszernych linii produktów do mobilnego kruszenia i przesiewania udostępnianych obecnie przez jednego producenta. Klientom z branż wyburzania i recyklingu Sandvik będzie mógł zaoferować cały wachlarz lekkich i średnio-gabarytowych mobilnych gąsienicowych rozwiązań do kruszenia i przesiewania. Kontrahenci z branży inżynierii budowlanej oraz zajmujący się urobkiem skał otrzymają ofertę na pełen zakres mobilnych, kołowych lub gąsienicowych rozwiązań do kruszenia i przesiewania. Większym przedsiębiorstwom urabiającym skały koncern udostępni pełen zakres wysoce wyspecjalizowanych, konstruowanych do konkretnych zastosowań kołowych lub gąsienicowych urządzeń średnio-gabarytowych oraz ciężkich. Wiele cech, bardzo pożądanych przez klientów urabiających skały okazało się przydatnych do prac w górnictwie odkrywkowym, gdzie jakość konstrukcji maszyny, wysoki przerób oraz precyzyjne sortowanie odgrywają fundamentalną rolę.

Reklama

Jako dopełnienie asortymentu nowoczesnego wyposażenia Sandvik uruchomił obecnie produkcję lekkich i średnio-gabarytowych rozwiązań do kruszenia i przesiewania. Montaż tych maszyn, zaprojektowanych z myślą o potrzebach klientów Sandvik na rynkach krajów rozwijających się, odbywa się w Indiach. Te, a także inne urządzenia mobilne, otrzymują wsparcie w postaci wiodących na świecie działań Sandvik na rynku usług posprzedażnych.
W celu ogłoszenia włączenia tych kruszarek i przesiewaczy do asortymentu produktów Sandvik oraz przeniesienia produkcji ciężkich maszyn mobilnych, wraz z formalnym otwarciem globalnego centrum rynku usług posprzedażnych zapowiedziano dzień otwarty mobilnego kruszenia i przesiewania. Zostało to zaplanowane na koniec czerwca b.r. i ma służyć przedstawieniu pełnego zakresu produktów, wraz z najbardziej nowoczesnymi instalacjami produkcyjnymi Centrum Swadlincote. Daty, a także pełen harmonogram, zostaną ogłoszone w późniejszym czasie.


www.miningandconstruction.sandvik.com

Reklama

 

 

 

Reklama

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama