Serwosilniki DS

Reklama
Reklama

Zajmująca się sprzedażą i serwisem polska firma Logitec Automatyka Przemysłowa z Konina poleca trójfazowe synchroniczne silniki serii DS firmy Baumüller. Serwosilniki te wyróżniają się dużym natężeniem mocy oraz niezwykłą wydajnością.

Są one bardzo dobrze dopasowane do większości nowoczesnych aplikacji do nowo budowanych i już istniejących maszyn. Jak zapewnia producent, ich zaletami są m.in.: wysoka przeciążalność, niezawodność, ekonomiczność, szczególnie mały moment bezwładności, duży zakres momentu obrotowego i niskie straty. Te trwałe i kompaktowe silniki są łatwe w utrzymaniu i gwarantują wydajną pracę.

Reklama

Serwosilniki synchroniczne DS spełniają najwyższe wymogi co do dynamiki i dokładności. Ich prędkość obrotowa na wyjściu przekładni wynosi 2000, 3000 lub 4500 obrotów na minutę. Wytrzymują obciążenie aż do trzykrotnego momentu znamionowego silnika. Mają zintegrowaną funkcję przeliczającą, która umożliwia przeprowadzenie komutacji. Mogą być stosowane ze wszystkimi napędami systemu modułowego. Opcjonalnie mają hamulec B, obce chłodzenie VY (w celu zwiększenia momentu stanu bezruchu), złącze wtykowe, prefabrykowane kable i enkoder absolutny. 

Oto dane techniczne serwosilników serii DS:

- napięcie systemowe VAC 400;

- napięcie obwodu pośredniego VDC 540;

- moment stanu bezruchu:

Reklama

wielkość 56 <> 1/2;

wielkość 712,5 / 3,7 / 5 / 7,5 Nm;

wielkość 909 / 12 / 18 Nm;

wielkość 1212 / 17,5 / 24 / 35 Nm.

Oprócz dystrybucji, konserwacji i naprawy serwosilników DS przedsiębiorstwo Logitec ma w ofercie także sprzedaż i serwis różnych komponentów i podzespołów - np. prostowników i enkoderów firmy Lenord + Bauer.

Reklama

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama