SURFPROTECT – spotkanie branży zabezpieczeń powierzchni w Expo Silesia

16.10.2015
Reklama
Reklama

W październiku, za sprawą Międzynarodowych Targów Zabezpieczeń Powierzchni SURFPROTECT w Expo Silesia zaprezentowane zostaną liczne nowości technologiczne, nie zabraknie maszyn, urządzeń i technologii nanoszenia powłok - galwanicznych, polimerowych i odpornych na ścieranie. Będzie można także zobaczyć maszyny i urządzenia w ramach indywidualnych prezentacji firm. Targi odbędą się w dniach 19 - 21 października, a dodatkowo towarzyszyć im będzie seminarium Instytutu Mechaniki Precyzyjnej.

SURFPROTECT to wystawa dedykowana branży zabezpieczeń powierzchni - stali, betonu, drewna, a także wykonawcom prac związanych z technologiami przygotowania i obróbki powierzchni. Swoją ofertę na targach prezentować będzie kilkudziesięciu wystawców
z branży - producenci i dystrybutorzy materiałów zabezpieczających przed korozją stali, betonu i drewna, a także wykonawcy prac związanych z technologiami przygotowania
i obróbki powierzchni.

Reklama

Szeroki zakres tematyczny targów obejmuje m. in.: społeczne skutki niewłaściwej ochrony przed korozją, chemiczne i mechaniczne metody przygotowania powierzchni, organiczne
i nieorganiczne powłoki ochronne, urządzenia i technologie do nanoszenia powłok, kontrolę
i testowanie, regulację i automatyzację procesów nanoszenia powłok, ochronę czasową przed korozją, ochronę elektrochemiczną, materiały konstrukcyjne odporne na korozję oraz ochronę środowiska.

Na odwiedzających targi SURFPROTECT 2010 będą czekać prezentacje przygotowane przez uczestniczących w nich wystawców. Wśród nowości pojawią się: na stoisku Alufinish Polska - seria nowych preparatów chemicznych do przygotowania powierzchni metali - aluminium, żelaza, stali, taśmy i drutu oraz do czyszczenia przemysłowego, przyrządy  kontrolne do kontroli jakości zgodne z normą DIN oraz wyposażenie laboratoryjne dla zakładów uszlachetniania powierzchni. Firma Jotun zaprezentuje najnowsze rozwiązania w zakresie farb antykorozyjnych. Zobaczymy również: komorę do metalizacji natryskowej z technologią natryskiwania cieplnego, oczyszczarki turbinowe, urządzenia do bezpyłowego oczyszczania powierzchni, kabiny lakiernicze i piece do lakierów proszkowych firmy SciTeeX Group. SCANDRILL POLSKA zaprezentuje SCANPOLR 27 - koagulant, pomagający przy wytrącaniu zanieczyszczeń i metali z roztworów, który nadaje się do okresowej i ciągłej obróbki ścieków oraz urządzenia antykorozyjne firmy VISKOR". To tylko niektóre nowości proponowane przez wystawców targów SURFPROTECT.

Powiązane firmy

Reklama

W ramach wydarzenia Instytut Mechaniki Precyzyjnej przeprowadzi Międzynarodowe Seminarium pod tytułem „Powłoki metalowe w ochronie przed korozją". Prelegentami będą uczeni i praktycy mający na co dzień kontakt z powłokami antykorozyjnymi, m. in.
z Politechniki Świętokrzyskiej i Zakładów Zabezpieczeń Antykorozyjnych. Dyskusje
i wykłady toczyć się będą wokół wymagań konstrukcyjno-technologicznych konstrukcji stalowych przeznaczonych do cynkowania zanurzeniowego, odporności korozyjnej, kosztów eksploatacji powłok na bazie cynku, a także nowych rozwiązań systemów powłokowych dla miast.

Targi SURFPROTECT to jedyne tak kompleksowe targi na południu Polski, prezentujące nowoczesne technologie, liczne premiery targowe i będące jednocześnie forum wymiany doświadczeń nowoczesnych rozwiązań i technologicznych osiągnięć.  Podczas ubiegłorocznej edycji SURFPROTECT zaprezentowało się ponad stu wystawców, a Expo Silesia odwiedziło w tym czasie 3400 branżowych zwiedzających, tegoroczne targi zapowiadają się równie atrakcyjnie, swój udział w imprezie zapowiedzieli czołowi specjaliści z branży.

Równolegle z targami SURFPROTECT odbędą się również : Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING oraz Międzynarodowe Targi Stali, Metali Nieżelaznych, Technologii i Produktów SteelMET, co umożliwi spotkanie przedstawicieli wzajemnie przenikających się branż.

Reklama

O Autorze

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama