Światowe trendy kompozytowe na KOMPOZYT-EXPO® 2015

EXPO-KOMPOZYTY

W Krakowie po raz kolejny organizowane są popularne targi KOMPOZYT-EXPO®. Co tym razem czeka na odwiedzających i wystawców?

Zwykle podczas targów KOMPOZYT-EXPO® udział bierze ponad 200 wystawców - czołowe firmy z Polski i zagranicy (m.in. z Czech, Francji, Holandii, Japonii, Luksemburga, Niemiec, Portugalii, Szwajcarii, Turcji, USA oraz Węgier). Nie brakuje też długiej listy nowości, strefy prezentacji technicznych, warsztatów oraz seminariów z udziałem ekspertów. 25 i 26 listopada w Krakowie odbędzie się już 6. edycja Międzynarodowych Targów Kompozytów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO®.

Organizatorzy spodziewają się wielu zwiedzających spoza naszego kraju. Z każdym rokiem jest to bowiem coraz większa grupa. Wśród nowości, z którymi będą mogli się zapoznać wymienić należy na pewno wysokiej jakości żywice epoksydowe i poliuretanowe; alternatywny dla acetonu rozpuszczalnik, tkaniny węglowe, żywice termoutwardzalne, prepregi, kleje konstrukcyjne, energooszczędne i higieniczne kompozyty; elastyczna rura kompozytowa; zbiorniki, kraty pomostowe czy hermetyczne przekrycia. Najlepsze prezentowane produkty powalczą tradycyjnie o Nagrody Targów KOMPOZYT-EXPO®.

Pole Position Exhibition

Pod taką nazwą w trakcie KOMOPOZYT-EXPO® zaprezentują się utalentowani polscy konstruktorzy. Jedni zaprezentują bolidy F1, które mogą nie tylko zrewolucjonizować wyścigi, ale i motoryzację, a drudzy samolot nagradzany na wielu światowych i prestiżowych zawodach, m.in. SAE AeroDesign West w Kalifornii. Tegoroczna edycja KOMPOZYT-EXPO® będzie więc szczególnym miejscem spotkań najlepszych inżynierów, czerpiących garściami z przemysłu kompozytowego.

Interesy i wiedza

Jak przystało na imprezę o światowym wymiarze, każdego roku w Krakowie udanym kontaktom biznesowym towarzyszy wymiana informacji, doświadczeń i wiedzy. Eksperci z Polski i zagranicy stworzyli w Strefie Prezentacji Technicznych niezwykle bogaty program, który obejmuje m.in. pierwszego dnia warsztaty pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Tadeusza Uhla pn. "Obliczenia i badania konstrukcji kompozytowych", a drugiego sesje pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Andrzeja Błędzkiego pn. "Wytwarzanie i właściwości (bio)kompozytów". Ponadto Targi uzupełni 10 godzin pokazów praktycznych w Strefie Prezentacji Technicznych oraz dwa dni sesji seminaryjnych. Odbędą się m.in. warsztaty ze skanowania 3D i druku 3D.

Szczegółowe informacje o Wystawcach, programie towarzyszącym, a także aktualny plan hali można znaleźć na stronie organizatora www.kompozyty.krakow.pl. Już dziś można także otrzymać bezpłatny bilet wstępu na targi, wypełniając formularz rejestracyjny na stronie internetowej www.kompozyty.krakow.pl/rejestracja.

MM Magazyn Przemysłowy jest patronem wydarzenia.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę