Syntaco/Lubrinnova – Olej obróbczy ALTERGRINDING E – Nominacja: Best of Industry 2024

Lubrinnova – Olej obróbczy ALTERGRINDING E
4.7.2024

ALTERGRINDING E to olej w całości wolny od chloru, siarki, fosforu, metali ciężkich i oleju mineralnego. Produkt zawiera wyselekcjonowane syntetyczne estry i specjalne dodatki przeciwzużyciowe.

Produkt: Olej obróbczy ALTERGRINDING E

Kategoria: Utrzymanie ruchu 

Numer do głosowania: C05

ALTERGRINDING E oparty jest na bezbarwnych syntetycznych estrach oleju pochodzenia roślinnego, odpowiednich do operacji, w których czystość obrabianego przedmiotu i maszyny jest niezbędnym warunkiem. Jego specjalna formuła została opracowana do ostrzenia narzędzi z węglików spiekanych i stali HSS, gdzie ważne jest unikanie wypłukiwania kobaltu, aby zachować czystość maszyny i zdrowie operatora.

Niska lepkość tego produktu w  połączeniu z  „tajnym” składnikiem opracowanym w naszych laboratoriach sprzyja dekantacji pyłu lub wiórów metalowych, ułatwiając ich filtrację i pozostawiając maszynę czystą przez cały czas. Pomimo niskiej lepkości ma wysoką temperaturę zapłonu, co pozwala na jego bezpieczne stosowanie przy niskim zużyciu poprzez małe odparowanie lub rozpylanie. Ciecz ta została zaprojektowana ekologicznie i dlatego może pochodzić z łańcucha regeneracji, do którego może być następnie przypisana podczas wycofywania z eksploatacji, przyczyniając się do zmniejszenia emisji CO2 i zmniejszając zużycie nieodnawialnych substancji.

Syntaco/Lubrinnova – Olej obróbczy ALTERGRINDING E – Nominacja: Best of Industry 2024 zdjęcie w treści artykułu

Zastosowanie 

ALTERGRINDING E został opracowany do stosowania w  operacjach szlifowania w twardych metalach oraz stalach szybkotnących i  super szybkotnących. Zaawansowana formuła tej cieczy obróbczej pozwala na stosowanie jej również w operacjach szlifowania materiałów żelaznych i stali nierdzewnych. Produkt ten może być stosowany ze wszystkimi popularnymi typami ściernic, w szczególności ze ściernicami CBN w przypadku szlifowania wykańczającego i  szlifowania kół zębatych. 

ALTERGRINDING E jest również stosowany w sektorze cięcia metali, np. w operacjach mikroskręcania delikatnych stopów, gdzie konieczne jest zagwarantowanie czystości obszarów roboczych i  braku zjawisk utleniania na obrabianych częściach. Olej ALTERGRINDING E jest również odpowiedni do obróbki żółtych metali.

Charakterystyka produktu – korzyści

  • redukcja emisji CO2,
  • bezbarwny,
  • bezwonny,
  • wysoka temperatura zapłonu,
  • wysoka stabilność termiczna,
  • nadaje się do obróbki żółtych metali,
  • brak tworzenia się piany,
  • 5-FREE*,
  • biodegradowalne i biopochodne.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że produkt ten został nagrodzony Złotym Medalem MTP oraz nagrodą Eco Prize

 

Syntaco/Lubrinnova – Olej obróbczy ALTERGRINDING E – Nominacja: Best of Industry 2024 zdjęcie w treści artykułu

Syntaco/Lubrinnova – Olej obróbczy ALTERGRINDING E – Nominacja: Best of Industry 2024 zdjęcie w treści artykułu

Informacja o producencie – firmie Lubrinnova

Firma Lubrinnova, reprezentująca innowacyjność i wizjonerskie podejście grupy APG, na co dzień kieruje tę energią w kształtowanie i wprowadzanie na rynek nowatorskich produktów oraz rozwiązań dla branży ekologicznych cieczy obróbczych. Zlokalizowana w  Inveruno, zaledwie 15 km od strategicznie położonego węzła Marcallo Mesero oraz lotniska Malpensa, firma ta działa na terenie o powierzchni 160 000 m², gdzie powstaje nowa ekologiczna strefa przemysłowa APG.

Jako lider w dziedzinie ekologicznych cieczy obróbczych Lubrinnova nieustannie poszerza horyzonty badań i  innowacji, przekraczając ustalone normy, aby oferować rozwiązania zrównoważone, spełniające przyszłe potrzeby branży.

Od założenia w 2020 r. przez zespół zdeterminowanych inżynierów i chemików, którzy podjęli wyzwanie transformacji przemysłu, Lubrinnova znacząco poszerzyła swoje portfolio produktów i usług, budując strategiczne partnerstwa na całym świecie.  To głębokie przekonanie o sile współpracy i tworzenia trwałych relacji z  partnerami oraz klientami jest kluczowe dla naszej filozofii.

Nieustannie pracujemy nad opracowywaniem rozwiązań, które nie tylko sprostają, ale przewyższą oczekiwania naszych klientów.

Posiadamy certyfikat: ISO 9001:2015 (ważność 25.01.2025). 

Oferta Lubrinnova dostępna na stronie: lubrinnova.pl

SYNTACO
ul. Lutycka 11, 60-415 Poznań
tel.: 722 006 085, 
e: przemysl@syntaco.pl, tomasz.stache@syntaco.pl
www.syntaco.pl

Prezentacja firmowa

Konkurs

Zagłosuj na ten produkt w konkursie Best of Industry 2024 w kategorii Utrzymanie ruchu

Konkurs

Zagłosuj na ten produkt w konkursie Best of Industry 2024 w kategorii Utrzymanie ruchu