Szlifierki dwutarczowe – niezbędne wyposażenie każdego warsztatu

Reklama
Reklama

 

Proma Polska sp. z o.o. to obecny od wielu lat na polskim rynku dystrybutor maszyn do obróbki drewna i metalu oraz elektronarzędzi. Oferowane przez firmę produkty przeznaczone są dla szerokiego kręgu wymagających odbiorców, ceniących sobie dobrą jakość oraz atrakcyjne i nowoczesne rozwiązania.

W pełnej ofercie firmy na wyróżnienie zasługują szlifierki dwutarczowe. Popyt na tego typu urządzenia od wielu lat jest niezmiennie wysoki, a to za sprawą różnorodności zastosowań szlifierek. Praktycznie każda firma produkcyjna, warsztat samochodowy czy działy utrzymania parku maszynowego dużych spółek przemysłowych w pewnym momencie działalności wykorzystują proste w konstrukcji, acz niezawodne szlifierki dwutarczowe. Ostrzenie narzędzi skrawających lub ogrodowych, czyszczenie materiałów metalowych, szlifowanie elementów stalowych (np. przed skręceniem lub spawaniem) to tylko niektóre czynności wykonywane za pomocą dwutarczówek. Po zainstalowaniu dodatkowej tarczy ze szczotką drucianą możliwe jest na przykład czyszczenie elementów pokrytych resztkami farb lub zardzewiałych śrub.

Nowa linia szlifierek
W listopadzie bieżącego roku Proma Polska wprowadzi do oferty nową linię szlifierek dwutarczowych, przeznaczoną dla profesjonalnych użytkowników. Urządzenia produkowane są we włoskiej fabryce mającej wieloletnie doświadczenie w branży. Wysoka jakość poświadczona wydłużoną, 5-letnią gwarancją kwalifikują tę gamę urządzeń do zastosowań przemysłowych, gdzie mocna konstrukcja i niezawodność mają bardzo duży wpływ na ciągłość procesu produkcyjnego. Zastosowane rozwiązania pozwoliły na zredukowanie drgań nawet o 60% w porównaniu do tradycyjnych szlifierek, co ma bezpośrednie przełożenie na niewielki hałas generowany przez maszyny. Napęd stanowią silniki indukcyjne, które cechuje całkowity brak konserwacji dzięki wyeliminowaniu szczotek węglowych. Obudowy szlifierek wykonane są z wysokogatunkowego żeliwa, według tradycyjnej, stosowanej od 50 lat metody – środkowy korpus jest podgrzewany i kiedy na skutek ciepła rozszerzy się o kilka dziesiętnych milimetra, wsuwany jest stojan, który po schłodzeniu tworzy jedną zwartą konstrukcję z obudową. Dzięki temu rozwiązaniu urządzenia mogą wytrzymać bardzo mocny nacisk na ściernicę lub szczotkę, bez żadnego odkształcenia wału silnikowego lub obudowy.

Gama profesjonalnych szlifierek Proma to indeksy przeznaczone dla napięcia 400 V, jak i 230 V. Znajdujący się na wyposażeniu niektórych modeli odkurzacz ma silnik indukcyjny włoskiej produkcji oraz wentylator
z samoczyszczącymi się łopatkami. Uzupełnieniem serii są modele łączone zaopatrzone z jednej strony w ściernicę, a z drugiej w szczotkę do czyszczenia/polerowania oraz polerki i ostrzałki przeznaczone do ostrzenia narzędzi, stali HSS, płytek z utwardzonego metalu i innych. Proma Polska sp. z o.o. to obecny od wielu lat na polskim rynku dystrybutor maszyn do obróbki drewna i metalu oraz elektronarzędzi. Oferowane przez firmę produkty przeznaczone są dla szerokiego kręgu wymagających odbiorców, ceniących sobie dobrą jakość oraz atrakcyjne i nowoczesne rozwiązania. 

Szlifierki do różnych zastosowań
Poza wspomnianą wyżej serią profesjonalną Proma ma w ofercie pięć modeli szlifierek, wśród których najpopularniejszym jest BKS- 2500. Ze względu na zastosowanie dużych tarcz o średnicy 250 mm oraz napięcia 400 V model ten nadaje się do cięższych prac. Standardowo maszyna dostarczana jest z dwiema tarczami, a jej wyposażenie stanowią osłony ze szkłem powiększającym, zabezpieczające użytkownika przed opiłkami, nastawne stoły robocze podtrzymujące obrabiany element oraz końcówki umieszczone w tylnej części obudowy, które umożliwiają podłączenie zewnętrznego pochłaniacza zanieczyszczeń. W ofercie firmy znajduje się także, dedykowana dla modelu BKS- 2500, specjalna podstawa metalowa o wysokości 800 mm.

 Bliźniacze modele BKL-1500 i BKL-2000 cechuje natomiast kompaktowa budowa i napięcie zasilające 230 V, co kwalifikuje je do zastosowań niekomercyjnych, w których w większości nie ma dostępu do napięcia trójfazowego. Standardowo urządzenia wyposażone są w tarcze o średnicy odpowiednio 150 mm i 200 mm, przy czym 1 sztuka to tarcza twarda (szerokość 25 mm) służąca do obróbki zgrubnej. Druga tarcz,a o szerokości 40 mm, ze względu na mniejszą twardość przeznaczona jest do szlifowania końcowego. MBKL-1500L dzięki zastosowaniu tarcz do polerowania (tzw. futerko oraz tarcza druciana) jest rozwiązaniem bardzo funkcjonalnym: korzystając z jednego urządzenia, użytkownik ma możliwość wykonania obróbki zgubnej, pośredniej i końcowej. Wszystkie wymienione wyżej szlifierki typu BKL (MBKL) mają w standardzie oświetlenie powierzchni roboczej z możliwością regulacji, pojemnik na płyn chłodzący oraz klocek do równania tarcz, którego regularne używanie zapewnia optymalną pracę z urządzeniem.

Reklama

Uzupełnieniem gamy szlifierek dwutarczowych jest BKN-1500. Oprócz parametrów charakterystycznych dla tego typu urządzeń, model ten jest wyposażony w pochylane stoły robocze z rowkiem 12 mm oraz kątomierze pozwalające precyzyjnie ustawić obrabiany element. Szlifierka ma w zestawie naczynie na ciecz chłodzącą oraz praktyczne naczynia na zużyte chłodziwo, dzięki którym stanowisko pracy jest wolne od zanieczyszczeń. Ze względu na zastosowane rozwiązania i wyposażenie BKN-1500 jest polecana szczególnie do ostrzenia noży tokarskich o różnych kształtach i wykonanych z różnych materiałów. Cała oferta szlifierek dwutarczowych Proma dostępna jest na stronie internetowej www.promapolska.pl. Z pełnym asortymentem oferowanym przez spółkę można się także zapoznać, pobierając lub zamawiając bezpłatny katalog produktowy, który dostępny jest w sieci sprzedaży Proma Polska w całym kraju.
Zapraszamy do współpracy.

Reklama
Reklama

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama