Taiwan Excellence – materiały budowlane i elementy złączne. Prezentacja czterech czołowych marek – zdobywców nagrody Taiwan Excellence

Taiwan Excellence – materiały budowlane i elementy złączne TAITRA
6.11.2020

30 października na Tajwanie odbyło się webinarium: „Taiwan Excellence: materiały budowlane i elementy złączne”, podczas którego swoje nagrodzone produkty zaprezentowały cztery wiodące tajwańskie firmy dostarczające nowoczesne rozwiązania dla budownictwa i branży elementów złącznych. Webinarium zorganizowała Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA), największa rządowa organizacja non-profit wspierająca tajwański przemysł. 

W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 przedstawicieli mediów i firm z całego świata. Po prezentacji odbyła się sesja spotkań B2B prelegentów z zainteresowanymi potencjalnymi partnerami biznesowymi.

Tajwan jest jednym z pierwszych krajów azjatyckich, w którym inwestycje w sektorze metalowym (mamy tu na myśli narzędzia ręczne, elementy złączne, produkty do budownictwa) oraz wyczucie światowych trendów przynosi wymierne sukcesy. Dzięki innowacyjnemu myśleniu, precyzyjnemu podziałowi pracy i kompletnemu łańcuchowi dostaw produkcja wyposażenia dla budownictwa w plasuje Tajwan w gronie liderów eksportu tych produktów. W 2019 r. Tajwan był trzecim eksporterem narzędzi ręcznych (3,79 mld USD) oraz czwartym eksporterem elementów złącznych (4 mld USD) na świecie. 

Na szybki wgląd w propozycję tajwańskiego przemysłu materiałów budowlanych pozwoliło webinarium zorganizowane przez czołową tajwańską organizację promocji handlu. Wzięły w nim udział cztery firmy: King Slide Works, Sheh Kai Precision, TRONCO Electric Machinery oraz Sheh Fung. Część z nich to tegoroczni laureaci Taiwan Excellence, najbardziej prestiżowej nagrody przemysłowej na Tajwanie dla innowacyjnych produktów.

King Slide Works

Firma King Slide Works została założona w 1986 r. jako producent okuć meblowych. Dzięki ciągłemu rozwojowi stała się międzynarodowym dostawcą systemów szynowych ODM  wykorzystywanych do różnych zastosowań (IT, meble, AGD, przemysł) oraz znanym producentem wysokiej klasy okuć meblowych. Podczas webinarium Eva Hsieh, odpowiedzialna w firmie za sprzedaż międzynarodową, zaprezentowała wysokiej klasy systemy mechanicznych prowadnic do szuflad SIMLEAD z otwieraniem „push-open". Ciche domykanie oraz bezpieczny system VDS (Vibration Safety Design) zapobiegający wypadnięciu szuflad na skutek nagłych wibracji to jedne z zalet rozwiązania proponowanego przez drugiego na świecie producenta prowadnic do serwerów.

King Slide Works

Sheh Kai Precision

Kolejnym uczestnikiem webinarium była założona w 1992 r. firma Sheh Kai Precision – obecnie topowy producent elementów złącznych z bimetalu na Tajwanie. Reprezentujący firmę Barry Tsai, menedżer sprzedaży, zaprezentował wkręcane kotwy do betonu o zwiększonej odporności na oddziaływanie wodoru oraz korozji. Element złączny charakteryzuje się w tym przypadku wysoką ciągliwością w obszarze nośnym, co zapobiega przed nagłą utratą wytrzymałości, a tym samym nieoczekiwanymi awariami. Przedstawiciel firmy Sheh Kai Precision dokonał też porównania między kotwami wkręcanymi i rozporowymi.

Sheh Kai Precision

TRONCO Electric Machinery

Inteligentne systemy drzwi automatycznych były tematem kolejnego wystąpienia. Kevin Wang, przedstawiciel ds. sprzedaży międzynarodowej w firmie TRONCO przybliżył uczestnikom seminarium zalety nowego systemu SW30-L2/ SW30-E1. Rozwiązanie to zawiera mikroprocesorowe serwosterowniki zapewniające precyzyjne sterowanie położeniem drzwi i płynną, cichą pracę. SW30-L2/ SW30-E1, jako ekologiczny system elektryczny, jest wyposażony w wysokowydajne zasilacze o poborze mocy w trybie czuwania na poziomie zaledwie <0,5 W.

Tronco

Firma TRONCO powstała w 1994 r. Początkowo zajmowała się głównie produkcją czujników podczerwieni, następnie stopniowo rozszerzała ofertę o inne produkty kontroli dostępu.

Sheh Fung Screw

Jako czwarty z prelegentów wystąpił Frank Lee reprezentujący dział sprzedaży Sheh Fung Screw. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1973 r. i specjalizuje się w produkcji wkrętów. Każdy etap procesu produkcyjnego w firmie podlega ścisłemu nadzorowi personelu kontroli jakości. Gwarancją światowej klasy rozwiązań Sheh Fung są certyfikaty ISO-9001, ISO-14001, CE.

Sheh Fung

Firma posiada również certyfikat laboratorium A2LA jako dodatkowe potwierdzenie swojej wiarygodności. Sheh Fung opracowała ekskluzywną, doskonałą powłokę odporną na korozję dla swoich elementów złącznych. Wkręty do konstrukcji drewnianych oferowane przez firmę umożliwiają użytkownikom łatwiejszą obsługę, pozwalając na oszczędność czasu dzięki opatentowanej konstrukcji, która zmniejsza moment obrotowy śruby i ryzyko rozłupania drewna.

Taitra, spotkania online

Webinarium „Taiwan Excellence: materiały budowlane i elementy złączne” było okazją do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami oferowanymi przez tajwańskich producentów, jak również do nawiązania bezpośrednich kontaktów. Po zakończeniu części prezentacyjnej odbyły się spotkania B2B prelegentów z zainteresowanymi kupcami.

Dodatkowe informacje
Taiwan Trade Center Warsaw: warsaw@taitra.org.tw

Źródło: TAITRA