VLSK - Pokrętła z zamkiem patentowym

Elesa Ganter
Reklama
Reklama

Firma Elesa wprowadziła do swojej oferty nowy typ pokręteł zaciskowych wyposażonych w zamek. Rozwiązanie to jest przeznaczone do zastosowań wymagających ograniczenia dostępu osobom niepowołanym do istotnych części maszyn i urządzeń.

Pokrętła zaciskowe stosowane są do połączeń gwintowych wymagających obsługi bez użycia dodatkowego narzędzia, dzięki czemu są wygodne dla użytkowników. Nowe, wyposażone w zamek pokrętło składa się z korpusu z mechanizmem blokującym, elementu nagwintowanego (tulei lub szpilki) oraz pokrywy z wbudowanym zamkiem patentowym. Zasada działania jego mechanizmu jest następująca:

Reklama

1. wkładamy klucz do zamka umieszczonego w korpusie pokrętła i obracamy go o 180°,
2. wkręcamy pokrętło w gwintowany otwór lub nakręcamy na gwintowany trzpień (w zależności od wybranej wersji), aż do momentu zaciśnięcia połączenia,
3. obracamy klucz z powrotem o 180° i wyciągamy z zamka.

Po wykonaniu tych czynności pokrętło jest zamocowane, a jego pokrywa obraca się swobodnie, uniemożliwiając odblokowanie połączenia.

Powiązane firmy

Reklama

Miejscami zastosowania dla nowego pokrętła VLSK są wszystkie połączenia gwintowe, które chcemy zabezpieczyć przed niepowołanym dostępem np. osłony maszyn, elementy wyposażenia pojazdów pozostających bez ochrony, włazy rewizyjne czy miejsca użyteczności publicznej.
Pierwowzorem pokrętła VLSK z zamkiem patentowym było pokrętło VLS, dedykowane do podobnych zastosowań, lecz wyposażone w zamek na klucz uniwersalny.

www.elesa-ganter.com/pl/

Reklama

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama