Wibroizolatory

Reklama
Reklama

Firma ELESA+GANTER wprowadziła do swojej oferty produkcyjnej elementy z gumową podkładką redukującą przenoszenie drgań i wibracji - WIBROIZOLATORY.

Nowy produkt jest efektem ponad dziesięcioletnich doświadczeń firmy w produkcji elementów pozycjonujących. Wibroizolatory mogą być stosowane w maszynach i urządzeniach, zarówno do izolowania generowanych przez nie wibracji, jak i wpływu niekorzystnych drgań z zewnątrz.
Zjawiska wibracji, uderzeń i hałasu mogą wpływać negatywnie zarówno na prawidłowość pracy maszyn, ich trwałość, jak i zdrowie osób je obsługujących. Elementy antywibracyjne mają za zadanie zmniejszenie tych zjawisk poprzez minimalizację amplitudy powstających w ich trakcie drgań.

Reklama

Dla prawidłowego doboru wibroizolatora niezbędne jest określenie podstawowych parametrów „zwalczanego" rodzaju zakłóceń (wibracji, uderzeń, hałasu) i wymaganego minimalnego stopnia ich wytłumienia.

Do parametrów tych należą:
- częstotliwość zakłóceń, wynikająca zazwyczaj z częstotliwości obrotowej elementów wirujących (silnika, wału napędowego, wentylatora) - wyrażana w [Hz] lub [obr/min],
- obciążenie pojedynczego elementu izolacyjnego, wynikające z podziału masy urządzenia na ilość elementów izolujących - wyrażana w [N],
- wymagany stopień wytłumienia - wyrażany w [%].

Reklama

www.elesa-ganter.info.pl

 

Reklama

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama