Wysoko wydajne frezy małych średnic

Kennametal
Reklama
Reklama

Kennametal wprowadza na rynek nową linię wysoko wydajnych frezów małych średnic Mill 1-7 do obróbki powierzchni bocznych 90°.

Rozwiązanie Mill1-7 przeznaczone do obróbki wykańczającej w procesach frezowania detali przy wykorzystaniu narzędzi małych Średnic stanowi najnowsze uzupełnienie platformy Mill 1 firmy Kennametal. Nowa linia została specjalnie zaprojektowana do frezowania rowków oraz frezowania skośnego i wgłębnego w aplikacjach dla przemysłu lotniczego, energetycznego, a także do zastosowań ogólnych. Mill 1-7 to wielofunkcyjne narzędzie do obróbki zgrubnej i wykańczającej w aplikacjach wymagających użycia frezów walcowo-czołowych o małych średnicach.

Wielofunkcyjne frezy Mill 1-7 nadają się do frezowania z kątem przystawienia 90°, frezowania rowków, frezowania wgłębnego, skośnego oraz z interpolacją śrubową przy użyciu jednego rodzaju płytek, co poprawia produktywność, zmniejsza koszty magazynowe i ogranicza koszty obróbki. Małe płytki Mill 1-7 umożliwiają użycie frezów o gęstszej podziałce zamiast większych płytek, co zapewnia większe wartości posuwu i wydajniejsze skrawanie. Super dodatni kąt natarcia płytek zapewnia łagodne skrawanie i niskie siły skrawania pozwalające na łagodne wejście i wyjście z obrabianych komponentów, umożliwia również stosowanie większego posuwu przy mniejszym zużyciu energii.

Reklama

Płytki Mill 1-7 mają eliptyczne krawędzie skrawające, których własności zoptymalizowano tak, że pozwalają obrabiać powierzchnie o kącie 90° z katem przyłożenia 0°, co pozwala im w niektórych zastosowaniach zastąpić obróbkę wykańczającą monolitycznymi frezami z węglików spiekanych.

Płytki Mill 1-7 są dostępne w trzech gatunkach umożliwiających użycie ich w różnych warunkach i zastosowaniach:
- Gatunek KC725MTM jest przeznaczony do ogólnych i ciężkich operacji frezowania stali, stali nierdzewnej oraz żeliwa sferoidalnego w procesach obróbki na sucho i z użyciem chłodziwa.
- Gatunek KCPK30 wielowarstwowo powlekany TiN-TiCN-Al2O3-CVD dzięki zaawansowanej technologii BeyondTM (dodatkowej po nałożeniu powłoki) może być wykorzystywany do wielu zastosowań w zakresie ogólnego i zgrubnego frezowania stali i żeliwa. Gatunek ten najlepiej spisuje się w obróbce na sucho, ale może być także używany w obróbce z chłodzeniem.
- Gatunek KC522M został zaprojektowany w celu uzyskania lepszej wydajności w procesach obróbki stopów żaroodpornych i stali nierdzewnej. Płytki KC522M są odporne na pęknięcia, posiadają zwiększoną odporność na ścieranie i większą ciągliwość.

Reklama
Reklama

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama