Wytrzymałe i wydajne prasy krawędziowe

Wytrzymałe i wydajne prasy krawędziowe TFM

Rynek zaawansowanych technologicznie pras jest pojemny. Aby wybrać coś wartościowego, warto wiedzieć, pośród których firm należy się obracać. W tym celu można zapoznać się z szeroką gamą modelową pras krawędziowych dwóch producentów, jaką przedstawia TFM.

Jedną z nich jest oferta Adiry. Propozycja portugalskiego producenta obejmuje m.in.: modele: PM Guimadira (prasy synchroniczne), PA (prasy hydrauliczne), BB Bluebender (prasy serwoelektryczne) i PH Heavy Duty (hydrauliczne do wielkogabarytowych gięć). Przy okazji warto zagłębić się też w ofertę maszyn Inanlar, które cechują sie wytrzymałością, stabilnością oraz precyzją gięcia. Hydrauliczne prasy krawędziowe ze sterowaniem CNC doskonale sprawdzą się zarówno w produkcji średnio-, jak i wielkoseryjnej.

Powiązane firmy

Technologie Formowania Metali Sp. z o.o.

Portugalska firma Adira od ponad 60 lat specjalizuje się w produkcji pras krawędziowych i nożyc gilotynowych, a szeroka gama maszyn jest dostosowana praktycznie do każdego typu produkcji i obejmuje następujące modele:

– PA Basic – hydrauliczne, synchroniczne prasy krawędziowe przeznaczone zarówno do produkcji jednostkowej jak i seryjnej. Idealne rozwiązanie dla klientów poszukujących wysokiej jakości maszyn za przystępną cenę. Występują w trzech wielkościach 135, 160 i 220 ton oraz dwóch długościach 3000 i 4000 mm. W wyposażeniu podstawowym posiadają 4 osie (Y1, Y2, X, R) kontrolowane przez sterownik graficzny 2D Adcontrol 25, zderzak z czterema palcami pozycjonującymi, automatyczną kompensację strzałki ugięcia oraz jednostronny szybki system zacisku stempli.

PA Plus – hydrauliczne, synchroniczne prasy krawędziowe z napędem półhybrydowym. Umożliwiają szybszą pracę i gwarantują wysoką dokładność gięcia. Idealnie nadają się do produkcji wielkoseryjnej, a dzięki zastosowaniu falownika zużywają znacznie mniej energii w porównaniu do pras z klasycznym napędem hydraulicznym. Dostępne są w trzech wielkościach 135, 160 i  220 ton, oraz dwóch długościach; 3000 i 4000 mm. Standardowo prasy posiadają 6 osi (Y1, Y2, X, R, Z1, Z2) kontrolowanych przez sterownik graficzny 2D Adcontrol 61, automatyczną kompensację strzałki ugięcia oraz dwustronny szybki system zacisku stempli.

BB Bluebender – serwoelektryczne prasy krawędziowe przeznaczone do produkcji wielkoseryjnej małych gabarytowo detali. Jest to rozwiązanie dla klientów wymagających najwyższej precyzji, poszukujących nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie maszyn przy jednoczesnym zachowaniu niskich kosztów eksploatacji. Występują w dwóch rozmiarach 35 ton x 1500 mm oraz 50 ton x 2000 mm. W standardowym wyposażeniu prasy posiadają 4 osie (Y1, Y2, X, R) kontrolowane przez sterownik graficzny 2D Adcontrol 25, zderzak dwoma palcami pozycjonującymi oraz jednostronny szybki system zacisku stempli.

PF – to zaawansowane prasy krawędziowe z napędem hybrydowym i technologią Greendynamics  charakteryzującą się szybką i cichą pracą oraz dużą redukcją zużycia energii. Wśród ich innych istotnych cech wymienić należy również następujące elementy: duży skok górnej belki (400 mm), wysoki prześwit między stołem a suwakiem (sięgający 630 mm) oraz głębokość wcięcia (400 mm). Prasy  sprawdzają się w ciągłej pracy wielkoseryjnej oraz w integracji z robotami w automatyczne cele produkcyjne. Dostępne są w czterech rozmiarach: 135ton x 3000 mm, 160 ton x 3000 mm, 160 ton x 4000 mm, 220 ton x 4000 mm.

PH Heavy Duty – prasy hydrauliczne z przeznaczeniem do wielkogabarytowych gięć, często z wykorzystaniem dwóch i większej liczby pras w systemie tandem. Możliwe jest dostosowanie konfiguracji i wyposażenia maszyn do specyficznych wymagań każdego użytkownika. Dostępne są w wersjach od 160 do 2000 ton nacisku oraz długościach od 4000 do 9000 mm.

Hydrauliczne prasy krawędziowe ze sterowaniem CNC tureckiej firmy Inanlar przeznaczone są do kształtowania zróżnicowanych detali z blach przy maksymalnym skróceniu czasu ich wytworzenia. Sprawdzają się zarówno w produkcji średnio-,  jak i wielkoseryjnej. Dzięki doświadczeniu firmy Inanlar w konstruowaniu i produkcji pras oraz zastosowaniu najwyższej jakości komponentów i podzespołów uznanych na rynku firm maszyny gwarantują dużą wytrzymałość, stabilność oraz precyzję podczas gięcia. W celu zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa operatorów prasy  Inanlar zostały wyposażone w najnowocześniejsze systemy zapobiegające wypadkom.

Prasa

W tym przypadku najważniejsze funkcje i zalety pras krawędziowych to: od 3 do 8, jeśli chodzi o liczbę osi sterowanych, sztywna monolityczna rama spawana gwarantująca sztywność konstrukcji i minimalizację odkształceń, utwardzane prowadnice wykonane z materiałów o dobrych właściwościach ślizgowych i odpornych na ścieranie, cylindry i tłoki wykonane z jednego bloku materiału; powierzchnia tłoków polerowana i gwarantująca maksymalną wytrzymałość, kalibracja cylindrów i zderzaka wykonywana automatycznie przy uruchomieniu maszyny, wysoka precyzja i kontrola procesu gięcia dzięki zastosowaniu zaawansowanego systemu kontroli numerycznej, jak również najwyższej jakości podzespołów hydraulicznych i elektrycznych renomowanych firm, takich jak: Cybelec,Hoerbiger, Eckerle, ABB czy Siemens, pomiar skoku wykonywany za pomocą precyzyjnych enkoderów liniowych oraz system szybkiego mocowania narzędzi Promecam.

Źródło: TFM

 

 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę