Wytrzymałe i wydajne prasy krawędziowe

TFM
Reklama
Reklama

Rynek zaawansowanych technologicznie pras jest pojemny. Aby wybrać coś wartościowego, warto wiedzieć, pośród których firm należy się obracać. W tym celu można zapoznać się z szeroką gamą modelową pras krawędziowych dwóch producentów, jaką przedstawia TFM.

Jedną z nich jest oferta Adiry. Propozycja portugalskiego producenta obejmuje m.in.: modele: PM Guimadira (prasy synchroniczne), PA (prasy hydrauliczne), BB Bluebender (prasy serwoelektryczne) i PH Heavy Duty (hydrauliczne do wielkogabarytowych gięć). Przy okazji warto zagłębić się też w ofertę maszyn Inanlar, które cechują sie wytrzymałością, stabilnością oraz precyzją gięcia. Hydrauliczne prasy krawędziowe ze sterowaniem CNC doskonale sprawdzą się zarówno w produkcji średnio-, jak i wielkoseryjnej.

Reklama

Portugalska firma Adira od ponad 60 lat specjalizuje się w produkcji pras krawędziowych i nożyc gilotynowych, a szeroka gama maszyn jest dostosowana praktycznie do każdego typu produkcji i obejmuje następujące modele:

– PA Basic – hydrauliczne, synchroniczne prasy krawędziowe przeznaczone zarówno do produkcji jednostkowej jak i seryjnej. Idealne rozwiązanie dla klientów poszukujących wysokiej jakości maszyn za przystępną cenę. Występują w trzech wielkościach 135, 160 i 220 ton oraz dwóch długościach 3000 i 4000 mm. W wyposażeniu podstawowym posiadają 4 osie (Y1, Y2, X, R) kontrolowane przez sterownik graficzny 2D Adcontrol 25, zderzak z czterema palcami pozycjonującymi, automatyczną kompensację strzałki ugięcia oraz jednostronny szybki system zacisku stempli.

PA Plus – hydrauliczne, synchroniczne prasy krawędziowe z napędem półhybrydowym. Umożliwiają szybszą pracę i gwarantują wysoką dokładność gięcia. Idealnie nadają się do produkcji wielkoseryjnej, a dzięki zastosowaniu falownika zużywają znacznie mniej energii w porównaniu do pras z klasycznym napędem hydraulicznym. Dostępne są w trzech wielkościach 135, 160 i  220 ton, oraz dwóch długościach; 3000 i 4000 mm. Standardowo prasy posiadają 6 osi (Y1, Y2, X, R, Z1, Z2) kontrolowanych przez sterownik graficzny 2D Adcontrol 61, automatyczną kompensację strzałki ugięcia oraz dwustronny szybki system zacisku stempli.

BB Bluebender – serwoelektryczne prasy krawędziowe przeznaczone do produkcji wielkoseryjnej małych gabarytowo detali. Jest to rozwiązanie dla klientów wymagających najwyższej precyzji, poszukujących nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie maszyn przy jednoczesnym zachowaniu niskich kosztów eksploatacji. Występują w dwóch rozmiarach 35 ton x 1500 mm oraz 50 ton x 2000 mm. W standardowym wyposażeniu prasy posiadają 4 osie (Y1, Y2, X, R) kontrolowane przez sterownik graficzny 2D Adcontrol 25, zderzak dwoma palcami pozycjonującymi oraz jednostronny szybki system zacisku stempli.

PF – to zaawansowane prasy krawędziowe z napędem hybrydowym i technologią Greendynamics  charakteryzującą się szybką i cichą pracą oraz dużą redukcją zużycia energii. Wśród ich innych istotnych cech wymienić należy również następujące elementy: duży skok górnej belki (400 mm), wysoki prześwit między stołem a suwakiem (sięgający 630 mm) oraz głębokość wcięcia (400 mm). Prasy  sprawdzają się w ciągłej pracy wielkoseryjnej oraz w integracji z robotami w automatyczne cele produkcyjne. Dostępne są w czterech rozmiarach: 135ton x 3000 mm, 160 ton x 3000 mm, 160 ton x 4000 mm, 220 ton x 4000 mm.

PH Heavy Duty – prasy hydrauliczne z przeznaczeniem do wielkogabarytowych gięć, często z wykorzystaniem dwóch i większej liczby pras w systemie tandem. Możliwe jest dostosowanie konfiguracji i wyposażenia maszyn do specyficznych wymagań każdego użytkownika. Dostępne są w wersjach od 160 do 2000 ton nacisku oraz długościach od 4000 do 9000 mm.

Powiązane firmy

Reklama

Hydrauliczne prasy krawędziowe ze sterowaniem CNC tureckiej firmy Inanlar przeznaczone są do kształtowania zróżnicowanych detali z blach przy maksymalnym skróceniu czasu ich wytworzenia. Sprawdzają się zarówno w produkcji średnio-,  jak i wielkoseryjnej. Dzięki doświadczeniu firmy Inanlar w konstruowaniu i produkcji pras oraz zastosowaniu najwyższej jakości komponentów i podzespołów uznanych na rynku firm maszyny gwarantują dużą wytrzymałość, stabilność oraz precyzję podczas gięcia. W celu zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa operatorów prasy  Inanlar zostały wyposażone w najnowocześniejsze systemy zapobiegające wypadkom.

Prasa

W tym przypadku najważniejsze funkcje i zalety pras krawędziowych to: od 3 do 8, jeśli chodzi o liczbę osi sterowanych, sztywna monolityczna rama spawana gwarantująca sztywność konstrukcji i minimalizację odkształceń, utwardzane prowadnice wykonane z materiałów o dobrych właściwościach ślizgowych i odpornych na ścieranie, cylindry i tłoki wykonane z jednego bloku materiału; powierzchnia tłoków polerowana i gwarantująca maksymalną wytrzymałość, kalibracja cylindrów i zderzaka wykonywana automatycznie przy uruchomieniu maszyny, wysoka precyzja i kontrola procesu gięcia dzięki zastosowaniu zaawansowanego systemu kontroli numerycznej, jak również najwyższej jakości podzespołów hydraulicznych i elektrycznych renomowanych firm, takich jak: Cybelec,Hoerbiger, Eckerle, ABB czy Siemens, pomiar skoku wykonywany za pomocą precyzyjnych enkoderów liniowych oraz system szybkiego mocowania narzędzi Promecam.

Źródło: TFM

 

 

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama