EXIDE Technologies S.A.
EXIDE Technologies S.A.

EXIDE Technologies S.A.

ul. Gdyńska 31/33, 61-016 Poznań, PL

http://www.exidegroup.com

O FIRMIE

GNB Industrial Power jest dywizją Exide Technologies – jednego z największych producentów baterii przemysłowych i akumulatorów starterowych. GNB jest uznanym dostawcą baterii do wózków przemysłowych z wysokim zapotrzebowaniem w zakresie wydajności i stabilności cyklicznej baterii. Prostowniki GNB oraz rozwiązania w zakresie zarządzania flotą, a także serwis i doradztwo, gwarantują zachowanie optymalnych kosztów operacyjnych w logistyce wewnętrznej.

Sprzedaż spółki dotyczy w  zdecydowanej większości rynku pierwotnego, trafia do klientów takich, jak Linde, Still, Jungheinrich, Emtor,  Toyota, OMV, pozostała część zasila rynek wtórny. W zakresie prostowników kilkanaście procent obrotów stanowi rynek polski, zdecydowana większość natomiast trafia na eksport, do Wielkiej Brytanii, Szwecji, Hiszpanii, Włoch, Francji, Danii, Norwegii, Finlandii, Niemiec, Holandii, Portugalii, a nawet do Australii.

Spółka posiada certyfikaty IATF 16 949:2016, ISO 9001:2015,  ISO 14 001:2015 oraz ISO 50001:2011.

 

OFERTA

Tensor xGEL to efekt technologicznej rewolucji, która wykorzystuje technologię TENSOR, czyli miedzianą kratkę 3D w kształcie rombu pokrytą ołowiem, pozwalającą na uzyskanie dziesięciokrotnie większej przewodności w płycie ujemnej oraz lepszych parametrów – dzięki całkowicie przeprojektowanej płycie dodatniej o cylindrycznej budowie i zwiększonej powierzchni, w stosunku do standardowych rozwiązań.
W nowej baterii TENSOR xGEL zastosowano kombinację wyżej opisanej budowy z technologią Sonnenschein dryfit®. W efekcie TENSOR xGEL jest wysokowydajną baterią o dużej pojemności i doskonałej zdolności przyjmowania ładunku, całkowicie bezobsługową, możliwą do pełnego doładowania z poziomu rozładowania wynoszącego 70% – w ciągu 8 godzin – dzięki unikalnemu profilowi GNB X.

TENSOR jest marką baterii z ciekłym elektrolitem. Są to baterie miedziane, przeznaczone do rozwiązań specjalistycznych – bardzo ciężkich aplikacji wymagających bardzo krótkich czasów ładowania, o olbrzymich konsumpcjach prądu. Ponieważ baterie TENSOR zostały zaprojektowane z myślą o zmniejszeniu przestojów w pracy, umożliwiają one pełne naładowanie baterii rozładowanej w 80% w zaledwie 4 godziny. Jest to możliwe dzięki wysokiej wydajności oraz doskonałej absorpcji energii, których efektem jest chłodniejsza bateria oraz bardzo niskie straty energii.

Marathon Classic – baterie EPzS są idealnym źródłem energii dla sprzętu załadowczo-wyładowczego. Sprawdzą się także w maszynach czyszczących, ciągnikach, podnośnikach, pojazdach elektrycznych oraz w łodziach hybrydowych i elektrycznych.

Marathon Excell – dzięki sprawdzonej technologii PzS i unikalnemu stopowi o niskiej zawartości antymonu seria Marathon Excell zaskakuje wysoką wydajnością i niewielkimi potrzebami konserwacyjnymi. Długie przerwy w uzupełnianiu wody (do 24 tygodni) redukują koszty serwisowania do minimum. Szeroka gama dostępnych ogniw sprawia, że Marathon Excell sprawdzi się we wszystkich zastosowaniach.

Marathon Aqua jest idealnym rozwiązaniem w przypadku zastosowań wymagających dłuższych przerw w uzupełnianiu wody. Dzięki wykorzystaniu sprawdzonej technologii płyt pancernych, Marathon Aqua charakteryzuje się niskim zapotrzebowaniem na prace serwisowe oraz niewielkimi kosztami operacyjnymi.

Marka SONNENSCHEIN to gama baterii VRLA, czyli z zaworem samoregulującym, wykonanych w technologii żelowej lub technologii AGM, jak również litowo-jonowych. Mogą być używane w wózkach widłowych, maszynach czyszczących i pojazdach elektrycznych. Ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa operacyjnego produkty te są szczególnie polecane do zastosowań w: przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i chemicznym.

Uzupełnieniem oferty są prostowniki z serii 2100 przeznaczone do wszystkich baterii ołowiowo-kwasowych Motive Power oraz akcesoria, takie jak systemy do uzupełniania wody, recyrkulacji elektrolitu i inne.

Informacje firmowe