P.H.M. Polcomm Dariusz Kozak
P.H.M. Polcomm Dariusz Kozak

P.H.M. Polcomm Dariusz Kozak

Chlewiska 100, 21-100 Lubartów, PL

https://www.polcomm.com.pl/

Reklama
Reklama

O FIRMIE

Polcomm, zlokalizowany w województwie lubelskim, to jedna z dynamiczniej rozwijających się polskich firm w sektorze narzędzi skrawających. Firma powstała w 2000 r. i od samego początku stale rozbudowuje swój potencjał technologiczny. Oferuje szeroką gamę narzędzi skrawających własnej produkcji oraz pełny zakres usług serwisowych. Producent przez lata specjalizował się w wysoko wymagających dedykowanych rozwiązaniach narzędziowych. Wykorzystując posiadaną wiedzę i zdobyte doświadczenie Polcomm zrealizował przełomowy w historii firmy, a także polskiego przemysłu, projekt – zautomatyzowany, wyposażony w najnowocześniejszą technologię zakład produkcyjny.

W nowej fabryce projektowane są zarówno płytki węglikowe, jak i niezbędne do ich produkcji narzędzia prasowalnicze. Polcomm wdrożył kompletną, innowacyjną w skali świata technologię wytwarzania wymiennych płytek wieloostrzowych. To jedyna na rynku polskim fabryka produkująca płytki wieloostrzowe z mieszanek proszków węglikowych.

Polcomm produkuje rozwiązania do obróbki stali, stali nierdzewnych, żeliwa, aluminium i tworzyw sztucznych, a także drewna i materiałów drewnopochodnych. Narzędzia marki Polcomm znane są z precyzji wykonania i ponadprzeciętnej wydajności. Odpowiednia kombinacja technologii, gatunków materiału oraz powłok, decyduje o tym, że narzędzia te mają znaczący wpływ na wzrost możliwości produkcyjnych. Ich zastosowanie pozwala na optymalne wykorzystanie możliwości obrabiarki podczas obróbki elementów różnej wielkości i kształtu.

W ofercie firmy znajdziemy zarówno narzędzia monolityczne: frezy trzpieniowe, wiertła, rozwiertaki i pogłębiacze, jak również składane: głowice frezarskie, noże tokarskie i wiertła oraz własnej produkcji wymienne płytki wieloostrzowe. Ofertę uzupełniają systemy mocowań oraz wielofunkcyjne automaty wydające z dedykowaną aplikacją IDS. Polcomm® ma bogate doświadczenie w zakresie aplikacji dla branży lotniczej, motoryzacyjnej, kolejowej oraz maszynowej, elektrotechnicznej i zbrojeniowej.

Informacje firmowe