Sanok Rubber Company S.A.
Sanok Rubber Company S.A.

Sanok Rubber Company S.A.

Przemyska 24, 38-500 Sanok, PL

http://https://www.sanokrubber.com

Reklama
Reklama

O FIRMIE

Sanok Rubber Company SA jest firmą, która zajmuje się produkcją wyrobów gumowych, jak również wyrobów stanowiących połączenie gumy z innymi materiałami (np. z metalem). Ze względu na szeroką ofertę przedsiębiorstwo dociera do pięciu branż: budowlanej, motoryzacyjnej, farmaceutycznej, rolniczej oraz AGD. Sanok Rubber Company SA istnieje od 1932 r., jednak do 2015 r. firma była znana pod nazwą "Sanockie Zakłady Przemysłu Gumowego Stomil Sanok SA". Od 2010 r. akcje Sanok Rubber Company SA są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Najwięcej udziałów - 14,09% - posiada Aviva OFE Aviva BZ WBK. Na czele zarządu firmy stoi Piotr Szamburski.

Oferta

 

Przekładnia pasowa z pasami klinowymi gwarantuje spokojną, cichą i płynną pracę. Zaletą jej jest zdolność do łagodzenia gwałtownych zmian obciążenia i tłumienie drgań. Prosta i tania konstrukcja nie wymaga specjalnej obsługi i konserwacji przez co uzyskuje się redukcję kosztów eksploatacji. Pasy klinowe można szybko i łatwo wymienić bez przedłużania czasu postoju maszyny. Przekładnie pasowe z pasami klinowymi dają możliwość przenoszenia mocy na znaczną odległość oraz dużą swobodę w doborze rozstawu osi kół. Przełożenie może być z łatwością zmieniane przez zastosowanie kół z wieloma rowkami o różnych średnicach i przekładanie pasa z jednych rowków na drugie. Zaletą przekładni pasowej jest ograniczenie przekazywanego momentu napędowego w czasie krótkotrwałych przeciążeń, co zabezpiecza inne mechanizmy przed ich mechanicznym uszkodzeniem.

Sanok Rubber Company oferuje trzy podstawowe wersje konstrukcyjne pasów w zależności od potrzeb i wymagań klientów: Solid, Super oraz Super K. Ponadto dla rolnictwa pasy Harvest Belts, górnictwa - Duro, dla kosiarek ogrodowych pasy Garden Belts a do wysokoobciążeniowych przekładni przemysłowych oferowane są pasy OptimumPRO.