Yaskawa Sp. z o.o.
Yaskawa Sp. z o.o.

Yaskawa Sp. z o.o.

Duńska 11, 50-001 Wrocław, PL

http://www.yaskawa.pl

Reklama
Reklama

O FIRMIE

Yaskawa to bardzo ceniony i rozpoznawalny japoński producent najwyższej klasy urządzeń z zakresu automatyki i robotyki. Firma została założona w 1915 r. i rozpoczynała swoją działalność od produkcji trójfazowych silników indukcyjnych. Ponad 100 lat rozwoju firmy sprawił, że z producenta silników Yaskawa przekształciła się w firmę specjalizującą się w dostarczaniu i produkcji rozwiązań dla robotyki i mechatroniki.

Główna siedziba firmy mieści się w Japonii w mieście Kitakyushu, natomiast Yaskawa jest obecna na całym świecie poprzez 76 spółek zależnych i 26 firm współpracujących. Yaskawa skupia środki na dostarczaniu rozwiązań w zakresie kontroli ruchu (m.in. serwomotory i napędy AC, systemy wizyjne, konwertery), robotyce (m.in. roboty spawalnicze, malujące, obsługujące prasy, roboty transferowe do produkcji półprzewodników i paneli LCD) oraz systemach elektrycznych i sprzęcie do zarządzania energią (m.in. systemy elektryczne dla hut stali, elektrowni, wodociągów i oczyszczalni ścieków, elektrowni wiatrowych i solarnych). Firma oprócz dostarczania najnowocześniejszych rozwiązań dla przemysłu, działa aktywnie na rzecz ochrony środowiska i zredukowania emisji dwutlenku węgla, poprzez stworzenie tzw. Robot Village promującego i wdrażającego najnowsze inicjatywy ekologiczne.

Oferta

Kiedy w 1974 r. Yaskawa wypuściła pierwszy tranzystorowy napęd AC nikt nie podejrzewał, że sprzedaż napędów AC osiągnie 20 mln egzemplarzy w 2014 r. Grupa napędów w ofercie Yaskawa to bardzo szeroki wachlarz urządzeń dostarczających rozwiązania dla niemal każdej aplikacji. Wśród napędów znajdziemy m.in. takie modele jak:

  • napędy AC Yaskawa A1000 Drive, U1000 Industrial MATRIX Drive, G7 Drive, mikronapędy Yaskawa V1000 Drive, J1000 Drive i V100-4X Drive, napędy do wentylatorów i pomp Yaskawa P1000 Drive
  • napędy dla branży HVAC m.in. w postaci modeli Yaskawa Z100 Drive, Z1000 Bypass, Z1000U Matrix Drive
  • napędy dla wind Yaskawa L1000A i L1000E Drive, Yaskawa V1000 Drive i J1000 Drive czy napędy średniego napięcia MV1000 Drive
  • W zakresie napędów odnajdziemy również silniki AC MicroMax, BlackMax czy BlueMax, a także szereg dodatkowych rozwiązań (w tym oprogramowania) tworzących kompletną ofertę dla większości aplikacji.

Dalsza część oferty Yaskawa to rozwiązania dla kontroli ruchu, portfolio firmy to urządzenia takie jak:

  • kontrolery MPiec min. Yaskawa MP3200iec, MP3300iec czy MP2600iec i serii MP m.in. MP2300 i MP2200
  • zdalne moduły I/O VIPA SLIO i Yaskawa Remote IO