4 funkcje Comarch Asset Tracking, które poprawiają wydajność procesów logistycznych

4 funkcje Comarch Asset Tracking, które poprawiają wydajność Comarch

Tym, co każde przedsiębiorstwo ma najcenniejszego, są zasoby, którymi dysponuje. Dlatego w zakładach produkcyjnych coraz większą popularnością cieszą się systemy lokalizacyjne wchodzące w skład rozwiązań dedykowanych koncepcji Przemysłu 4.0. Asset Tracking od Comarch to narzędzie umożliwiające lokalizowanie i monitorowanie narzędzi, materiałów, produktów, pojazdów oraz pracowników. Z tego artykułu dowiesz się, co sprawia, że ma tak pozytywny wpływ na logistykę w firmie produkcyjnej.

Powiązane firmy

Comarch S.A.

Comarch od wielu lat rozwija innowacyjne narzędzia dla przedsiębiorstw, które pomagają w digitalizacji i automatyzacji procesów produkcyjnych oraz – co w tym przypadku interesuje nas najbardziej – logistycznych. Jednym z nich jest właśnie Comarch Asset Tracking – rozwiązanie pozwalające przeorganizować wewnętrzną logistykę zakładu tak, aby była jeszcze bardziej efektywna. 

Ze względu na dedykowane procesom produkcyjnym funkcje i właściwości system lokalizacyjny Comarch znacznie ułatwia radzenie sobie z najważniejszymi wyzwaniami z punktu widzenia intralogistyki. Przyjrzyjmy się im bliżej.

1. Optymalizacja procesów
Comarch Asset Tracking pomaga zniwelować dotychczasowe opóźnienia w transporcie zasobów. Minimalizuje też czas przestojów, poprawia alokację zasobów w przedsiębiorstwie oraz pozwala szybko wykryć wąskie gardła. Dzięki temu, po wyeliminowaniu strat i zbędnych kosztów, bezpośrednio zwiększa wydajność procesów logistycznych, a tym samym całościowej produkcji.

2. Zróżnicowane technologie
Szerokie spektrum rozwiązań technologicznych Comarch: Ultra Wideband, Bluetooth oraz UHF RFID pozwoliło opracować kompleksowe rozwiązanie IoT (Internet of Things, Internet Rzeczy), precyzyjnie dostosowane do indywidualnych potrzeb danej firmy. Nawigacja wewnątrz budynków, gdzie nie jest dostępny GPS? Żaden problem!

3. Raportowanie i analityka
Dedykowana aplikacja Comarch Asset Tracking pozwala na rozszerzenie możliwości monitorowania zasobów, ponieważ można w niej konfigurować powiadomienia o kluczowych zdarzeniach. Z kolei zaawansowane narzędzia analityczne pomagają optymalizować wydajność wszystkich procesów logistycznych, przekładając się na lepszy bilans finansowy przedsiębiorstwa.

4. Integracja systemów
Asset Tracking automatyzuje pracochłonne procesy identyfikacji zasobów oraz ich dokładnej lokalizacji w wyznaczonych strefach. Dane te można utylizować na różne sposoby, używając ich również w zewnętrznych systemach (takich jak ERP lub MES) dzięki sprawnej integracji poprzez otwarte API. W ten sposób zakład ma szansę stać się prawdziwą fabryką przyszłości w ramach jednego ekosystemu połączonych rozwiązań.

Inaczej mówiąc, Comarch Asset Tracking daje możliwość usprawnienia procesów, pomaga w optymalizacji wykorzystania zasobów, a dodatkowo – dzięki możliwości monitorowania także osób i ich położenia względem maszyn czy pojazdów – przyczynia się jeszcze do zwiększenia bezpieczeństwa. Czy to nie jeden z najbardziej istotnych aspektów prawidłowych procesów logistycznych? Zapobieganie groźnym wypadkom jest rezultatem dostępnego w systemie wczesnego ostrzegania o zbliżającej się przeszkodzie lub wejściu do strefy zabronionej. 

Zapraszamy do pobrania bezpłatnego materiału, który zawiera nieco więcej informacji o rozwiązaniu Asset Tracking.

grafika wózek widłowy w magazynie

Jeżeli myślisz, że Comarch Asset Tracking może sprawdzić się także w Twojej organizacji, możesz samodzielnie przetestować rozwiązanie i sprawdzić, czy spełnia Twoje oczekiwania, zanim podejmiesz decyzję o zakupie. Tutaj znajdziesz formularz kontaktowy do konsultanta Comarch. 

A jeśli chcesz zapoznać się z całym ekosystemem rozwiązań dedykowanych Industry 4.0, zajrzyj na oficjalną stronę Comarch dla Przemysłu 4.0.

Artykuł sponsorowany Comarch

Comarch S.A.

Comarch S.A.

Sektor ERP specjalizuje się w produkcji i wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań klasy ERP dla małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw. Szczególne miejsce w ofercie zajmują systemy i aplikacje przydatne w różnych typach produkcji przemysłowej.

 

OFERTA

Comarch ERP od wielu lat oferuje i nieprzerwanie rozwija oprogramowanie wspierające procesy w firmach produkcyjnych. Na uwagę zasługuje zwłaszcza program do zarządzania produkcją Comarch ERP XL, który optymalizuje zarządzanie produkcją w prawie 2500 polskich średnich i dużych przedsiębiorstw. Na uwagę zasługują zintegrowane z systemem ERP moduł Produkcja razem z aplikacją Comarch MES. Oprogramowanie jest dostępne w modelu stacjonarnym jak i w Chmurze Comarch.

Profil Firmy

Comarch S.A.