5-osiowe centrum obróbkowe VCX600i XP

5-osiowe centrum obróbkowe VCX600i XP Hurco

Model VCX 600i XP jest kierowany do użytkowników, którzy pracują wyłącznie w zakresie obróbki 5-osiowej i produkują przede wszystkim średniej wielkości części. W tym celu wrzeciono SK-40 może odznaczać się parametrami wynoszącymi nawet 16 kW, 102 Nm oraz 12 000 obr./min; w magazynku narzędzi może znaleźć się 40 narzędzi. Dzięki osobno otwieranemu dachowi do załadunku suwnicą manipulacja większymi przedmiotami obrabianymi staje się elastyczniejsza.

 

Maszyna została skonstruowana w sposób bardzo masywny. Wyposażona w stół uchylno-obrotowy oraz znajdujący się za nim stojak ruchomy przemieszcza mniej osi w grupie, co już zwiększa dokładność mechaniczną. Mostek jest wpuszczony w łoże maszyny i nie porusza się w przestrzeni, co wywiera pozytywny wpływ wraz z rosnącą wielkością i masą elementów. Na dodatek mostek i stół uchylny są wyposażone w napędy momentowe, dzięki czemu odznaczają się 100% zdolnością do jednoczesnego działania w 5 osiach – wysoce dynamicznie także w trybie pracy ciągłej.

Maszyna VCX600i XP umożliwia start z pierwszej pozycji startowej w zakresie 5-osiowych centrów obróbkowych. Została zaprojektowana do obróbki o wysokiej dokładności i dynamice. Tym samym bierzemy pod uwagę fakt, że trzeba produkować coraz bardziej kompleksowe i dokładniejsze elementy – stwierdził Sebastian Herr, kierownik Działu Techniki Zastosowań w firmie Hurco.

Źródło: Hurco

 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę