6 najważniejszych zalet sprężyn falistych TFC

6 najważniejszych zalet sprężyn falistych TFC TFC

Znalezienie odpowiedniej sprężyny do danego zastosowania może być wyzwaniem, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z ograniczeniami przestrzennymi lub gdy chcemy spełnić określone kryteria obciążenia i ugięcia. Tradycyjne sprężyny śrubowe będą wymagały większych długości roboczych, co wpłynie na efektywne wykorzystanie przestrzeni w projekcie, natomiast zastosowanie sprężyny falistej typu crest-to-crest w nowych projektach może odblokować ekscytujące możliwości.

Sprężyny faliste jednoobrotowe, sprężyny faliste nested, sprężyny z przeplotem i sprężyny liniowe mogą również rozwiązywać problemy w wielu różnych zastosowaniach we wszystkich sektorach przemysłu.

Poniżej przedstawiamy 6 zalet stosowania sprężyn falistych TFC

Zmniejszona przestrzeń osiowa

Wysokość sprężyny można zmniejszyć nawet o 50%, optymalizując wykorzystanie przestrzeni w aplikacji. Sprężyna typu crest-to-crest może odpowiadać sile i ugięciu tradycyjnej sprężyny śrubowej, ale przy niższych wysokościach roboczych, dzięki czemu nowy produkt może być lżejszy i bardziej kompaktowy.

6 najważniejszych zalet sprężyn falistych TFC zdjęcie w treści artykułu

Elastyczność projektowania

Oprócz szerokiej gamy standardowych rozmiarów katalogowych można szybko i ekonomicznie opracować niestandardowe części. Proces nawijania krawędziowego umożliwia produkcję niestandardowych projektów o średnicy od 4 mm do 3000 mm bez dodatkowego oprzyrządowania, liczbę zwojów i kształt fali można również zmienić, aby pomóc spełnić określone wymagania dotyczące obciążenia.

6 najważniejszych zalet sprężyn falistych TFC zdjęcie w treści artykułu

Dokładne i przewidywalne obciążenia tam, gdzie są potrzebne

Dokładne i przewidywalne obciążenia uzyskuje się poprzez wprowadzenie tolerancji obciążenia na określonej wysokości roboczej. Niezależnie od tego, czy jest to zastosowanie statyczne, czy dynamiczne, można precyzyjnie określić obciążenie, jakie zastosuje sprężyna falista, aby uzyskać niezawodną, stałą wydajność w określonym zastosowaniu.

Wszechstronność

Technologia sprężyn falistych jest wykorzystywana w szerokim zakresie zastosowań, w tym w produktach konsumenckich, takich jak smartwatche i kabiny prysznicowe, a także w zastosowaniach krytycznych, takich jak zawory do otworów wiertniczych do kontroli przepływu płynów, a także misje kosmiczne na Marsa.

Sprężyny jednoobrotowe są stosowane w przemyśle motoryzacyjnym i lotniczym do wstępnego obciążania łożysk, co może mieć kluczowe znaczenie dla ich wydajności i żywotności.

Sprężyny nested mogą zastąpić sprężyny talerzowe, zajmując mniej przestrzeni promieniowej, a do zastosowań wymagających zarówno dużych sił, jak i większych ugięć, możemy zaoferować sprężyny z przeplotem.

6 najważniejszych zalet sprężyn falistych TFC zdjęcie w treści artykułu

Stopy egzotyczne

Użycie materiału, który nie jest odpowiedni dla środowiska pracy, może prowadzić do problemów z wydajnością, skrócenia żywotności produktu, a w niektórych przypadkach do katastrofalnej awarii. Jeśli standardowe stale węglowe i nierdzewne 17-7 nie spełniają Twoich potrzeb, możemy zaoferować różne niestandardowe materiały, w tym Inconel, stal nierdzewną A286, Elgiloy, MP35N i wiele innych. Wybór materiału jest zwykle uzależniony od temperatury pracy i/lub mediów mających kontakt ze sprężynami.

6 najważniejszych zalet sprężyn falistych TFC zdjęcie w treści artykułu

Bezpłatne próbki i ekonomiczne prototypy

TFC ma w ofercie bezpłatne próbki standardowych części, a nasz proces nawijania krawędziowego pozwala na szybkie tworzenie niestandardowych prototypów bez minimalnej ilości zamówienia. Nie ma kosztów wstępnych narzędzi ani wydłużonego czasu realizacji związanego z tradycyjnymi częściami tłoczonymi.

TFC oferuje ponad 4000 różnych rozmiarów katalogowych sprężyn falistych, dostępnych ze stali węglowej lub stali nierdzewnej 17-7, które są idealne do wielu zastosowań o ograniczonej przestrzeni. Dodatkowo, opcja wykonania niestandardowych projektów z No-Tooling-Costs zapewnia ekonomiczne rozwiązanie. Oprócz sprężyn falistych oferujemy również szeroką gamę pierścieni ustalających Spirolox, pierścieni o stałym przekroju oraz Hoopsterów.

TFC jest wiodącym europejskim dostawcą sprężyn falistych i pierścieni ustalających Smalley. Zbudowaliśmy reputację niezrównanej jakości i posiadamy doświadczony, współpracujący zespół inżynierów, który wspiera klientów we wszystkich sektorach przemysłu.

>>Zamów darmowy zestaw próbek<<

>>Zobacz więcej nt. oferty firmy TFC<<

TFC Ltd Heathfield
Hale House, Ghyll Industrial Estate,
Heathfield, East Sussex TN21 8AW
United Kingdom (UK)
tel.: +44 (0) 1435 866011
www.tfc.eu.com
e-mail: poland@tfc.eu.com

Artykuł sponsorowany TFC