AGTOS – kompleksowa technologia obróbki strumieniowo-ściernej z zastosowaniem kół rzutowych

Agtos
Reklama
Reklama

Obróbka strumieniowa odbywa się za pomocą odpowiedniego ścierniwa. Obydwie oczyszczarki strumieniowe z przelotowym przenośnikiem podwieszanym usuwają osady kamienia i naloty rdzy. W ten sposób zapewniają wymaganą chropowatość dla powłoki proszkowej.

W systemie dla dużych części, automatycznej obróbce strumieniowej rotacyjnej za pomocą wysokowydajnych turbin mogą być na przykład poddawane ramy i podwozia o ciężarze nawet do 10 t. 
W systemie dla małych części odbywa się obróbka różnorodnych detali o ciężarze do 2 t, zawieszonych na trawersach.

Reklama

Automatyczne oczyszczarki strumieniowe z wirnikiem rzutowym są zaprojektowane do detali o wielkości 
13 x 3,5 x 4 m (L x B x H) w przypadku systemu dla dużych części oraz do 6 x 2 x 3 m – w przypadku systemu dla małych części.

W ofercie firmy znajdują się oczyszczarki strumieniowe z kołami rzutowymi, służące do nadawania chropowatości, czyszczenia, usuwania rdzy, zgorzeliny oraz do wzmacniania materiału. Wszystkie są projektowane, konstruowane i ostatecznie produkowane we własnych zakładach. Programowanie jest również wykonywane przez pracowników firmy.

Reklama

Przedsiębiorstwo zajmuje się także transportem obrabianych detali z innych miejsc obróbki do oczyszczarek i transportem. Dostarcza całe systemy i linie. Zakres ich zastosowań i wielkości są bardzo szerokie – od elementów łańcuchów o wymiarach liczonych w milimetrach po konstrukcje stalowe wielkości kontenerów dalekomorskich. Ciekawie prezentuje się również oferta firmy w zakresie oczyszczarek używanych. Również i te maszyny dostosowuje się do specjalnych potrzeb produkcyjnych klienta. Zakres możliwości obejmuje naprawy, od modernizacji po uzupełnianie używanych oczyszczarek nowymi komponentami. To często sposób na niedrogie, lecz wysokiej jakości, praktyczne rozwiązanie. Zwłaszcza, gdy budżet jest mocno ograniczony, potrzeba jest pilna lub użytkowanie ma byś czasowe. Używane maszyny mogą liczyć na serwis, konserwację, naprawy i modernizacje, nawet będąc produktami innych producentów.

Fima weźmie udział w Targach GIFA: 16.-20. czerwca 2015, hala 16, stoisko A39.    

 

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama