AMADA na STOM 2024: 100% wydajności, 60% zużycia energii

AMADA na STOM 2024: 100% wydajności, 60% zużycia energii Amada

Podczas tegorocznej edycji targów STOM-TOOL zaprezentujemy najnowszą wycinarkę laserową Amada – Ventis AJe z rezonatorem fiber o mocy 6 kW. Urządzenie zapewnia bardzo wysoką jakość wiązki, która jest niezbędna do uzyskania najlepszych rezultatów cięcia.

Wycinarka laserowa Ventis AJe 6kW wykorzystuje opracowaną przez firmę AMADA przełomową technologię Locus Beam Control (LBC), żeby zapewnić elastyczne rozwiązanie, które jest dostosowane do wszelkich potrzeb w zakresie cięcia laserowego. Nową wycinarkę wraz z rezonatorem Amada z pojedynczym modułem diodowym opracowano z myślą o wysokiej prędkości i wydajności procesu cięcia.

Technologia LBC umożliwia przesuwanie wiązki lasera zgodnie z określonymi wcześniej wzorami niezależnie od ruchu głowicy tnącej lasera, zapewniając optymalne usuwanie materiału. Tę technologię można też wykorzystywać do wycinania małych okrągłych otworów bez ruchu głowicy tnącej lasera, co umożliwia znacznie szybszą obróbkę. Podczas testów  – wycinania 100 otworów o średnicy 1,5 mm – osiągnięto oszczędność czasu o 70%.

cięcie laserem

 

Istnieją 3 główne tryby związane z technologią LBC:

  • Tryb produktywności – standardowe cięcie laserowe wymaga coraz większej mocy w miarę zwiększania prędkości cięcia. W przeciwnym razie materiał nie może być efektywnie usuwany, co może prowadzić do niepowodzenia cięcia. Z  kolei w  technologii LBC optymalny wzór wiązki jest wykorzystywany do szybkiego i efektywnego usuwania całego stopionego materiału z powierzchni cięcia. W  niektórych przypadkach można osiągnąć prędkość cięcia, która odpowiada laserom o mocy 8–10 kW.
  • Tryb jakości – brak zgorzeliny w przypadku stali nierdzewnej i  spójna obróbka większości rodzajów grubej stali miękkiej bez konieczności dostosowywania warunków cięcia to najważniejsze korzyści pracy w tym trybie. Dzięki temu może on zapewnić wyniki, które nigdy wcześniej nie były osiągalne w przypadku laserów na ciele stałym.
  • Kontrola szerokości cięcia – istnieje możliwość zmiany szerokości cięcia (kerf), żeby ułatwić wyjmowanie części ręcznie lub za pomocą zautomatyzowanego systemu pobierania. System ten można w razie potrzeby dodać w późniejszymterminie dzięki modułowej konstrukcji rozwiązań automatyzacyjnych firmy AMADA.

>>Zobacz więcej informacji o tegorocznej edycji targów STOM – Pobierz bezpłatny MM Magazyn Targowy<<

Zarówno autonomiczne procesy  – takie jak monitorowanie szkła ochronnego, soczewki, kształtu i stanu technicznego dyszy, centryczności wiązki lasera  – jak i  automatyczne wznowienie obróbki po kolizji głowicy są wykonywane bez udziału operatora i zapewniają niezawodne funkcjonowanie maszyny. 

Wśród nowych cech i  funkcji wycinarki Ventis AJe 6kW warto zwrócić uwagę również na nowy system sterowania AMNC 4ie. Zaprojektowano go bowiem z  myślą o  łatwiejszej obsłudze maszyny i szybszej obróbce dzięki mocniejszemu procesorowi. System zawiera m.in. samouczki w zakresie konserwacji (dzięki czemu jego uruchomienie i obsługa stają się przystępniejsze), automatyczne przetwarzanie pozostałości materiału, mobilny interfejs HMI (umożliwiający zdalną obsługę i  monitorowanie), usługę rozpoznawania twarzy, a także raporty i analizy emisji CO2 podczas procesów obróbki.

Dzięki zmniejszonemu zużyciu energii i  niewielkim rozmiarom wycinarka laserowa Ventis-AJe 6kW jest idealną maszyną do zwiększenia produkcji.

 

>>Zapraszamy na targi STOM – Hala D Stoisko 11<<

 

AMADA Sp. z o.o
Cholerzyn 467
32-060 Liszki
tel.: 12 379 31 85
www.amada.eu

Artykuł sponsorowany AMADA

Profil Firmy

Amada