ANCA na STOM 2024: Perfekcyjne szlifowanie mikronarzędzi o średnicy do 0,1 mm

Perfekcyjne szlifowanie mikronarzędzi o średnicy do 0,1 mm ANCA

Zaprojektowana z myślą o małych i mikronarzędziach, innowacyjna maszyna FX7 ULTRA firmy ANCA oferuje niezrównaną dokładność i wyjątkową jakość i rewolucjonizuje precyzyjne szlifowanie mikronarzędzi o średnicy do 0,1 mm.

Nowe oprogramowanie, osprzęt i funkcje konstrukcyjne znacznie poprawiają wykończenie powierzchni, dokładność i kontrolę bicia, zapewniając spójność partii od pierwszego szlifowanego narzędzia do ostatniego. Te ulepszenia sprawiają, że FX7 ULTRA jest idealnym rozwiązaniem do precyzyjnego szlifowania w branżach, które opierają się na małych narzędziach, w tym w sektorach elektroniki, telekomunikacji, urządzeń medycznych, przemysłu lotniczego, motoryzacji, odlewów i obróbki ogólnej.

Cechy FX7 ULTRA
• pojedynczy nanometrowy układ sterowania,
• nowy algorytm sterowania serwomechanizmem dla uzyskania płynności ruchu,
• ulepszenia systemowe i mechaniczne zwiększające sztywność i niepodatność na odkształcenia,
• pomiary w trakcie procesu, wyważanie i kompensacja bicia dla uzyskania stałej dokładności,
• sterowanie temperaturą silnika (MTC) – opatentowana innowacja ANCA,
• specjalistyczne wsparcie szkoleniowe w zakresie szlifowania narzędzi skrawających.

FX7 ULTRA nie tylko szlifuje narzędzia szybciej niż inne maszyny, ale także wytwarza narzędzia o bardziej precyzyjnym wykończeniu powierzchni i większej dokładności, co oznacza doskonałą wydajność i jakość narzędzia.

Innowacyjne funkcje FX7 ULTRA

Większa kontrola nad prędkością i przyspieszeniem lub zwalnianiem: aby zwiększyć sztywność osi C, FX7 ULTRA łączy udoskonalenia w zakresie nanometrycznej i mikrometrycznej rozdzielczości w osi liniowej i obrotowej, dotyczące parametrów dostrajania, oraz kilka ulepszeń systemowych i zasadnicze zmiany mechaniczne.

ULTRA-szybka reakcja na zakłócenia wewnętrzne lub zewnętrzne: nowo zaprojektowany algorytm serwosterowania umożliwia jedwabiście płynny ruch osi za pomocą unikalnego algorytmu i nanometrowego pomiaru w układzie sterowania. Spowoduje to utworzenie precyzyjniejszych krawędzi skrawających i wyeliminowanie mikrowiórów.

>>Zobacz więcej informacji o tegorocznej edycji targów STOM – Pobierz bezpłatny MM Magazyn Targowy<<

Krótszy cykl i wyższa produktywność: unikalny algorytm jest kluczem do wydajności maszyny i zapewnia wyjątkową wydajność śledzenia. Pozwala również na ULTRA-wydajność serwosystemu bez używania złożonego, skomplikowanego lub kosztownego systemu mechanicznego.

Zmniejszenie czasu konfiguracji i liczby wybraków: najnowocześniejsze oprogramowanie zapewnia spójność dużych partii. LaserUltra będzie utrzymywać spójność i dokładność procesu szlifowania, co obejmuje pomiary w trakcie procesu i kompensację w celu uwzględnienia zużycia ściernic i innych zmian zewnętrznych podczas szlifowania dużych partii.

Wydłużona żywotność ściernic i narzędzia lepszej jakości: wydajność narzędzi i ściernic można dodatkowo zoptymalizować za pomocą oprogramowania iBalance, które prowadzi użytkownika do optymalnej pozycji szlifowania i prędkości obrotowej w celu monitorowania drgań i wyważania pakietu ściernic wewnątrz maszyny.

Spójność w jakości gotowego narzędzia: w oprogramowaniu iGrind dostępny jest pomiar całkowitego bicia narzędzia i operacje kompensacji. Gdy frez walcowo-czołowy jest w ruchu, ważne jest, aby każdy ząb uderzał dokładnie w to samo miejsce wzdłuż przedmiotu obrabianego, co zapewnia dłuższą żywotność narzędzia i wydajniejsze cięcie. Każde narzędzie w partii można zmierzyć i skompensować jego bicie, aby upewnić się, że cała partia mieści się w tolerancji 0,002 mm.

Stała stabilność termiczna wrzeciona: Sterowanie Temperaturą Silnika (MTC) to innowacja wbudowana w oprogramowanie układowe napędu wrzeciona silnika. Inteligentny algorytm sterowania aktywnie zarządza i utrzymuje temperaturę zmotoryzowanych wrzecion. Znacznie skrócony czas rozgrzewania maszyny oznacza, że produkcja można rozpocząć wcześniej, gdy tylko maszyna osiągnie stabilność termiczną. Stała stabilność termiczna wrzeciona w czasie, niezależnie od zmian obciążenia, prędkości lub temperatury chłodziwa, znacznie poprawia stabilność wymiarową wyników szlifowania.

Procesy szlifowania końcowego: gładsza, dokładniejsza krawędź tnąca i wykończenie powierzchni, będące efektem połączenia wszystkich powyższych elementów, w tym kontroli nanometrowej, będą pomocne we wszystkich zastosowaniach związanych ze szlifowaniem końcowym. Precyzyjniejsza krawędź, odpowiednio przygotowana, ma większą stabilność, co zmniejsza prawdopodobieństwo jej wykruszenia, a jednocześnie zmniejsza chropowatość powierzchni, która może powodować zwiększone tarcie między narzędziem a przedmiotem obrabianym.

 

>>Zapraszamy na targi STOM – HALA A STOISKO 6<<

 

ANCA
Sławomir Antoszczyk
Sales Manager Poland
tel.: 668 150 552
e-mail: antoszczyk@anca.com
https://machines.anca.com/

Artykuł sponsorowany ANCA

ANCA Europe GmbH

ANCA Europe GmbH

Firma ANCA jest firmą rodzinną, założona w 1974 roku i stała się jednym z wiodących światowych producentów szlifierek narzędziowych CNC i zyskała uznanie branży jako czołowy innowator technologiczny.

Postępowy program badawczo-rozwojowy firmy ANCA umożliwił jej tworzenie najbardziej zaawansowanych technologicznie projektów i przyczynił się do wyróżnienia firmy wieloma międzynarodowymi nagrodami przemysłowymi i biznesowymi.

Z uwagi na fakt, że firma ANCA sama projektuje i produkuje swoje maszyny, może wyposażać ich kluczowe elementy w wymyślne rozwiązania.

Firma ANCA wytwarza wszystkie używane podczas produkcji elementy oraz zespoły mechaniczne, opracowała również własny zaawansowany system CNC oraz przyjazne użytkownikowi oprogramowanie.

Profil Firmy

ANCA Europe GmbH