Aplikacja mobilna RS Components dla projektantów elektroniki.

Reklama
Reklama

Firma RS Components wprowadziła do oferty pierwszą aplikację dla projektantów elektroniki na urządzenia mobilne z systemem iOS. Nowa, bezpłatna aplikacja RS Toolbox zapewnia dostęp do popularnych bibliotek, przeliczników i tabel w łatwym w obsłudze formacie. Można ją stosować do celów zawodowych, hobbystycznych, jak również edukacyjnych.

Aplikacja RS Toolbox została zaprojektowana na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym iOS, takie jak iPady, iPhone'y oraz inne urządzenia firmy Apple. W przygotowaniu jest również wersja na urządzenia z systemem Windows 8. Aplikacja Toolbox powstała w oparciu o wcześniejszą wersję Electronic Toolbox Pro App, którą opracował Marcus Roskosch, twórca wielu innych, cieszących się powodzeniem aplikacji dla inżynierów. Aplikacja została bardzo dobrze przyjęta przez użytkowników — do tej pory pobrało ją ponad 200 tys. osób.

Reklama

RS Toolbox oferuje szeroki zakres funkcji — kalkulatorów, przeliczników i tabel, przestawionych w formie ikon na wyświetlaczu. Do funkcji tych należą kalkulatory filtrów RLC, konfigurator układu timer 555, kalkulatory regulatorów napięcia i wzmacniaczy operacyjnych oraz wiele narzędzi podstawowych, takich jak tabele przeliczeniowe jednostek, kalkulator Prawo Ohma, wykazy rodzajów i rozmiarów baterii, kodów barwnych kabli, rozmiarów obudowy oraz oznaczeń rdzeni toroidalnych. Aplikacja zapewnia duży poziom dostosowania do indywidualnych potrzeb i jest dostępna w 16 różnych językach.

„Projektanci elektroniki pracują pod presją czasu i zależy im na rozwiązaniach skracających cykl projektowania”, przyznaje Mark Cundle, szef globalnego marketingu technicznego w RS Components. „Jest to bardzo przydatna aplikacja, zapewniająca natychmiastowy dostęp do obszernych bibliotek podzespołów oraz przeliczników w trybie online, zwiększająca innowacyjność i kreatywność projektów. To kolejne bezpłatne narzędzie udostępniane przez RS Components, przyspieszające oraz ułatwiające proces projektowania.”

Reklama

RS Toolbox można pobrać ze strony RS Online, jak również ze sklepu App store.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama