ARCO na STOM 2024: Optymalne ustawianie i przezbrajanie maszyn

ARCO na STOM 2024: Ustawianie i przezbrajanie maszyn ARCO

Naszą misją jest uproszczenie i niezawodność produkcji. Skupiamy się na tym, by ustawianie czy przezbrajanie maszyny było łatwe, przyjemne i powtarzalne. By zmiana detalu trwała maksymalnie kilka minut bez strat na jakości. Celujemy w rozwiązania skalowalne i rozsądne w eksploatacji tak, by zarówno ich utrzymanie, jak i rozbudowa nie stanowiły problemu w przyszłości. 

W  tym roku prezentujemy serię kompaktową stołów obrotowych pL Lehmann, która została zoptymalizowana pod minimalne wykorzystanie przestrzeni obróbczej maszyny przy zachowaniu sztywności większych konstrukcji. Nawet najmniejsze maszyny na rynku mogą być dzięki nim doposażone do standardu maszyny 4- lub 5-osiowej.

Prezentujemy narzędzia do gratowania i fazowania firmy Heule, które zwalniają ludzi z  przykrego obowiązku ręcznego wykańczania otworów. Dzięki tym rozwiązaniom można zdjąć z  maszyny detal, który nie wymaga już dalszej obróbki, a  więc oszczędzając czas warsztatowy. 

>>Zobacz więcej informacji o tegorocznej edycji targów STOM – Pobierz bezpłatny MM Magazyn Targowy<<

Przedstawiamy narzędzia firmy Hainbuch, która zasłynęła koncepcją: uniwersalność przez specjalizację. Produkuje ona jedne z najsztywniejszych uchwytów na rynku, które można adaptować pod różne detale z dokładnością kilku mikronów. Umożliwia to przezbrojenie maszyny między detalami bez ustawiania bazy lub bicia, czyli na zasadzie „załóż i puść program”.

Oprawki dla centrów tokarskich firmy WTO reprezentują znaną na świecie jakość i długowieczność pracy. Lata rozwoju przynoszą innowacje w postaci systemu adapterów QuickFlex, gdzie możemy mieć jedną oprawkę pod głowicę nasadzaną, rozwiertak czy gwintownik. 

Uchwyty 4-szczękowe HWR zostały stworzone do detali nieforemnych, takich jak odlewy czy odkuwki. Każda ze szczęk w takim uchwycie ma zmienny skok, dzięki czemu na detalu zatrzymuje się po osiągnięciu wymaganej siły, a nie przesunięciu jak w klasycznym uchwycie. Takie rozwiązanie znacznie zmniejsza zniekształcenie i bicie detalu. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia na żywo prezentowanych rozwiązań.

 

>>Zapraszamy na targi STOM – Hala C Stoisko 30<<

 

ARCO
ul. Nowa 23 C lokal 007
05-500 Stara Iwiczna
tel.: 22 353 27 05, 22 499 48 01
e-mail: info@arcotools.pl
www.arcotools.pl

Artykuł sponsorowany ARCO