Automatyczny system załadunkowo-rozładunkowy

Eagle
Reklama
Reklama

Automatyzacja procesów produkcyjnych jest postrzegana jako podstawowy element rozwoju przedsiębiorstwa. Dlatego inżynierowie oraz konstruktorzy projektują i budują kompleksowe rozwiązania mające na celu automatyzację procesu produkcji.

Do podstawowych cech automatyzacji należy usprawnienie pracy. Posłużmy się w tym miejscu przykładem wycinarek laserowych EAGLE do cięcia metalu. Proces produkcji jest tak zaplanowany, aby maszyna w połączeniu z urządzeniami do automatyzacji pracowała z zachowaniem płynności i dynamiki.

Reklama

Jednym z bardziej zaawansowanych i kompleksowych rozwiązań podnoszących płynność produkcji, dynamikę załadunku i rozładunku blachy, odbiór wykonanych elementów jest automatyczny system załadunkowo-rozładunkowy Crane Master całkowicie zintegrowany z maszyną. Rama załadowcza za pomocą oddzielnych przyssawek pobiera materiał i transportuje na wymieniacz palet wycinarki a wycięte elementy pobierane są ze stołu za pomocą przenośnika grzebieniowego. Pracownik nie jest zaangażowany w załadunek materiału czy odbiór detali i nie ingeruje w przebieg procesu. Cały cykl odbywa się automatycznie. Wzrasta wydajność pracy.

Powiązane firmy

Reklama

System można rozbudować o wieże magazynowe. Crane Master Store oferuje wydajne połączenie miedzy maszyną a wieżami magazynowymi. System pobiera materiał z wybranej półki wierzy magazynowej i transportuje go na stół wymienny wycinarki. Po wycięciu gotowe elementy są odbierane przez Crane Master i odkładane do kosza rozładowczego. Kosz może być przetransportowany do wierzy magazynowej lub do miejsca odbioru detali. Całość współgra ze sobą bardzo wydajnie, a dzięki ergonomicznej konstrukcji nie zajmuje dużej ilości miejsca na halach produkcyjnych. Oszczędność miejsca w obszarze produkcji.

Jak automatyzacja wpłynie na procesy produkcyjne w firmie? Nawet ta podstawowa oferuje wzrost wydajności, niezawodność działania, wzrost konkurencyjności, ergonomię i bezpieczeństwo w pracy operatorów oraz optymalne zarzadzanie czasem produkcji.

Źródło: Eagle

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama