C4iote – platforma do monitorowania pracy maszyn i optymalizacji ich efektywności

C4iote – platforma do monitorowania pracy maszyn Moose

Automatyzacja, monitorowanie pracy maszyn i integracja tych procesów w ramach systemów informatycznych stanowią kluczowe elementy transformacji w kierunku Przemysłu 4.0. Firma Moose w ramach systemu C4iote oferuje rozwiązanie oparte na technologii Internetu Rzeczy, które umożliwia monitorowanie pracy maszyn, generowanie alarmów na podstawie zbieranych danych oraz wizualizację i symulację linii produkcyjnych poprzez ich odwzorowanie w postaci cyfrowego bliźniaka. 

Platforma C4iote to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych systemów informatycznych stosowanych w przemyśle. Dzięki intuicyjnej obsłudze umożliwia skuteczne zarządzanie produkcją i podniesienie wydajności zakładu produkcyjnego poprzez monitorowanie pracy maszyn, generowanie alarmów i wnioskowanie na podstawie zebranych danych. Elastyczny model wdrożenia pozwala na dostęp do platformy w chmurze za pośrednictwem abonamentu jako portalu internetowego lub na dedykowanym serwerze, dostosowanym do infrastruktury klienta. 

Cyfrowa transformacja przemysłu

Firmy produkcyjne wdrażają nowe technologie, takie jak Internet Rzeczy, sztuczna inteligencja (AI) czy uczenie maszynowe, aby zwiększyć swoją wydajność, produktywność i konkurencyjność. W tym kontekście platformy IoT odgrywają coraz większą rolę

Pozwalają przedsiębiorstwom na gromadzenie, analizowanie i wykorzystywanie danych z urządzeń IoT. Zwiększa to świadomość operacyjną i zapewnia obiektywne, łatwe o zinterpretowania informacje o aktualnym stanie maszyn, procesów i linii produkcyjnych. Dzięki temu można w sposób zautomatyzowany przeciwdziałać przestojom w pracy urządzeń, wąskim gardłom oraz efektywnie identyfikować i eliminować marnotrawstwo. 

C4iote – platforma do monitorowania pracy maszyn i optymalizacji ich efektywności zdjęcie w treści artykułu

Wizualizacja, symulacja i prognozowanie

Oprócz gromadzenia i analizy danych platforma umożliwia również wizualizowanie, symulowanie i prognozowanie pracy linii produkcyjnej na podstawie zebranych danych. Wizualizacja linii produkcyjnych umożliwia spojrzenie na nie z nowej perspektywy i identyfikowanie możliwości ich modyfikacji w celu zmiany pod inne procesy produkcyjne.

Symulacja linii produkcyjnej umożliwia ocenę wydajności i efektywności procesów oraz testowanie nowych pomysłów i strategii bez konieczności ich przeprowadzania na fizycznych urządzeniach – co pozwala zaoszczędzić czas i środki. 

C4iote wykorzystuje dane historyczne do tworzenia modeli prognozujących przy użyciu technik uczenia maszynowego, które mogą być wykorzystywane do podejmowania decyzji biznesowych i przewidywania przyszłych zdarzeń, takich jak konieczność serwisowania lub naprawy danego urządzenia.

C4iote – platforma do monitorowania pracy maszyn i optymalizacji ich efektywności zdjęcie w treści artykułu

Podsumowanie

C4iote to nie tylko nowoczesny system informatyczny, ale również doskonałe uzupełnienie systemów klasy APS, SCADA i MES. Jego rozbudowane funkcjonalności w zakresie monitorowania i generowania alarmów, a także elastyczność wdrożenia sprawiają, że jest innowacyjną propozycją dla firm, które chcą efektywnie kształtować przyszłość swojej produkcji. Platforma C4iote jest odpowiedzią na wyzwania dzisiejszego przemysłu, w pełni wpisując się w postulaty Internetu Rzeczy i elastycznego, zorientowanego na użytkownika podejścia do technologii informatycznych.

Artykuł sponsorowany Moose