Centra obróbkowe: 3-osiowe, 5-osiowe oraz do obróbki grafitu

Centra obróbkowe: 3-osiowe, 5-osiowe oraz do obróbki grafit Hurco

Każdy model w parku maszyn, na który składają się 3-osiowe centra serii V i VC, 3-osiowe centra bramowe serii H i BC, 5-osiowe centra serii U, UB i UC oraz centra do obróbki grafitu serii G, może zostać jeszcze lepiej zaadaptowany do danego zastosowania.

Po pierwsze: hierarchizacja wielkości maszyn została precyzyjniej dostosowana do potrzeb rynku – przykładem jest tu nowe urządzenie H 6 ukierunkowane na dynamiczną obróbkę mniejszych elementów z zastosowaniem wrzecion szybkoobrotowych. Po drugie: użytkownik może skorzystać z różnych udoskonaleń wyposażenia standardowego i opcjonalnego. Na przykład dla urządzeń 3-osiowych nowego typoszeregu BC można wybrać różne wrzeciona lub skonfigurować wymienne głowice, na przykład do wykonywania obróbki bocznej za pomocą głowicy kątowej. Jednocześnie opcjonalnie można wybrać produkt z puli w pełni zintegrowanych głowic 5-osiowych i w ten sposób w systemie modułowym konfigurować dane urządzenie w jeszcze bardziej swobodny sposób.

Centrum obróbkowe
3-osiowe bramowe centra obróbkowe o wysokiej sztywności: możliwość obróbki elementów o dużej masie oraz małych części w mikroformach

Oprócz różnych typów głowic frezują-cych i wrzecion oraz wartości dotyczących wydajności, można również dobrać uchwyty HSK63, HSK100, SK i BT. W każdym przypadku stosowane są komponenty produkcji europejskiej gwa-rantujące dokładność i niezawodność. Dotyczy to również prowadnic liniowych i rolkowych, zapewniających precyzję nawet przy dużych obciążeniach. Realizowana przez sterowanie He-idenhain koordynacja wszystkich komponentów obejmuje również technologię napędową producenta i liniały szklane.

Centrum obróbkowe
Centra obróbkowe ze stołem krzyżowym: precyzja przy uniwersalnym zakresie zastosowań w produkcji o wysokiej precyzji

Równie ważny jest fakt, że modernizacja poprawiła dostępność i łatwość obsługi: centra obróbki można ładować i rozładowywać od przodu, z boku i – w przypadku maszyn bramowych – od góry. Równocześnie obszary do konserwacji pozostają łatwo dostępne. Wytrzymałe, sztywne i precyzyjnie zaprojektowane produkty z oferty Takumi charakteryzują się wysokim tłumieniem mechanicznym i stabilnością termiczną. Dzięki temu można przy ich pomocy realizować zarów-no obróbkę zgrubną, jak i wykończeniową o wysokiej jakości powierzchni. Maszyny posiadające w standardzie szeroki zakres funkcji i oferowane są w doskonałej relacji ceny do jakości.

Źródło: Hurco

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę