Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła

Reklama
Reklama

Firma DOSPEL, działająca w branży wentylacyjnej, przedstawia nowoczesną centralę nawiewno-wywiewną LUNA 200, która gwarantuje doprowadzenie świeżego powietrza z zewnątrz, z jednoczesnym odzyskiem ciepła.

Centrala wentylacyjna LUNA 200 firmy DOSPEL została skonstruowana z myślą o zapewnieniu wymiany powietrza w budynkach mieszkalnych oraz użyteczności publicznej. Podstawowym zadaniem centrali jest doprowadzenie świeżego powietrza z zewnątrz oraz odprowadzenie powietrza zużytego z pomieszczeń z jednoczesnym odzyskiem ciepła. Parametr ten pozwala na znaczne obniżenie rachunków za ogrzewanie. Dzieje się tak, gdyż centrala LUNA 200 wyposażona jest w rekuperator, który zimne powietrze czerpane z zewnątrz ogrzewa w wymienniku ciepła. Dzięki temu ilość energii potrzebna do utrzymania odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach jest znacznie niższa. Co więcej, centrala standardowo wyposażona jest w bypass, który pozwala uruchomić cały mechanizm bez konieczności otwierania obudowy. Jest on uruchamiany przy pomocy dźwigni znajdującej się na obudowie. W momencie, gdy bypass jest otwarty nie następuje wymiana ciepła w wymienniku. Aby go otworzyć należy obrócić dźwignię o ok. 90 stopni w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Bypass zastosowany w centrali LUNA 200 służy do swobodnego chłodzenia pomieszczeń wentylowanych przy pomocy chłodnego powietrza np. z GWC.

Reklama

Centrala ta znajdzie zastosowanie w budownictwie jednorodzinnym, budynkach biurowych, małej przedsiębiorczości oraz w obiektach użyteczności publicznej. Niekwestionowaną zaletą tego urządzenia jest odzyskiwanie znacznej ilości ciepła z powietrza usuwanego z pomieszczeń. Z kolei zastosowane filtry w centrali wentylacyjnej zatrzymują dostające się do budynku z zewnątrz zanieczyszczenia, stwarzając w ten sposób komfortowe warunki dla osób przebywających wewnątrz, w szczególności dla alergików.

Centrala LUNA 200 wyposażona jest w pilot zdalnego sterowania z wyświetlaczem LCD. Dzięki temu użytkownicy mogą zdalnie uruchamiać mechanizm i programować go zgodnie ze swoimi potrzebami.

Reklama

Dane techniczne:
Nazwa parametru                                        LUNA 200
Wymiary (DxWxSZ)                                      1108mm x 560mm x 560 mm
Średnica przyłączy wentylacyjnych           150 mm
Wydatek powietrza (100 Pa)                      200m³/h
Spręż dyspozycyjny                                      0-350 Pa
Pobór mocy max.                                         120 W
Sprawność odzysku ciepła                        max. 95%
Napięcie zasilania                                       230 VAC/50 Hz
Napięcie zasilania silnika                          2x58 W 230 VAC
Prędkość obrotowa silnika                        2400 obr/min.
Typ łożyska silnika                                       toczne
Ciśnienie akustyczne                                  51 dB(A)/1m
Klasa izolacji                                                 II
Stopień ochrony                                           IP 44
Waga                                                              20 kg

Więcej informacji: www.dospel.com

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama