Centrum tokarsko-frezerskie do skomplikowanych przedmiotów uchwytowych

EMAG

Obrabiarki serii VMC MT są systemami produkcyjnymi stworzonymi do przedmiotów uchwytowych o skomplikowanej geometrii. Czy to w produkcji prototypów, czy przy szybkich zmianach w produkcji małych serii seria VMC MT od EMAG jest zaprojektowana do potrzeb elastycznej produkcji dzięki bardzo dobremu dostępowi do obszaru obróbki i umiejscowieniu wrzeciona obrabianego przedmiotu na dole obrabiarki.

Bez względu na to, które z różnych wariantów wyposażenia wybierze klient, podstawowa budowa VMC 300 MT 450 MT czy VMC 600 MT pozostaje taka sama. Korpus główny jest wykonany z betonu mineralnego Mineralit®, który charakteryzuje się szczególnie dobrym tłumieniem drgań. Wrzeciono tokarsko-szlifierskie jest zamontowane na suporcie osi X i Z i zapewnia doskonałe wyniki i szybkie skrawanie. Przedmiot jest mocowany we wrzecionie umieszczonym na dole, które jest dostosowane do życzeń klienta i odpowiednie do zadania obróbki. Do tego dostępne są trzy główne wersje wrzeciona 49/ 83/ 103 kW.

Dzięki łatwemu dostępowi do przestrzeni roboczej, obrabiarka może być łatwo ładowana ręcznie lub za pomocą dźwigu. Możliwe jest również połączenie z robotem lub ładowarką portalową przez boczny, NC-sterowany luk. Zapewniony przy tym pozostaje optymalny dostęp do przedmiotu i do uchwytu.

Uniwersalne zastosowanie najważniejsze
Uniwersalność jest główną cechą serii VMC MT, która może być skonfigurowana do prawie każdego wymagania klienta. Do dyspozycji jest nie tylko cały zakres technologii z zakresu toczenia, wiercenia i frezowania, ale również wrzeciono tokarsko-frezerskie dostępne w dwóch wykonaniach: 26,4 kW lub 43 kW. W celu utrzymania cudownej produktywności obrabiarki, w VMC MT zastosowano magazyn narzędzi, umożliwiający realizację obróbki różnych przedmiotów i o skomplikowanej geometrii. Tutaj do wyboru są różne magazyny narzędzi, aż do 80 pozycji. Całkowita efektywności wykorzystania obrabiarki (OEE) może być przez to zwiększona o 30%. Tylko wysokość mocowania przedmiotu musi być regulowana a magazyn narzędzia zawsze jest wystarczający.

Laserowy mostek pomiarowy poza strefą obróbki zapewnia, że narzędzia są w optymalnym stanie do obróbki. Kontroluje on zużycie na średnicy i na długości co zabezpiecza zawsze optymalne wyniki obróbki. Do zarządzania jakością i do kontroli przedmiotów dostępna jest radiowa, wymienna sonda pomiarowa.

Ergonomia w każdym szczególe
VMC MT przekonuje nie tylko jakością produkcji. Również w ergonomii obrabiarki widoczne jest wieloletnie doświadczenie Emaga w zakresie pionowych tokarek. Zarówno obszar obróbki jak i wszystkie elementy serwisowe są łatwo dostępne. Seria VMC MT-może przekonać nie tylko w jakości. Znowu widać tutaj wyraźnie, że koncepcja obrabiarki jest wymyślona przede wszystkim do produkcji prototypów i do krótkich serii z wieloma odmianami. Operatorzy obrabiarek znajdują w nich optymalne warunki obróbki do uzyskania wysokiej wydajności.

Wnioski
EMAG w serii VMC MT oferuje nowy system obrabiarek, który przez swoja elastyczność jest skonfigurowany do produkcji najbardziej skomplikowanych przedmiotów w różnych scenariuszach obróbki. Uniwersalne zastosowanie obrabiarek VMC MT jest interesujące dla prawie wszystkich branż; do elementów przemysłu lotniczego, samochodów ciężarowych, maszyn budowlanych i rolniczych. Obrabiarki, ze względu na swoją dużą elastyczność dopasowania do wszystkich przedmiotów uchwytowych, są uniwersalnym rozwiązaniem do wszystkich, często zmieniających się rodziny elementów.

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę