Dociskacz GN 962 zasilany pneumatycznie

Dociskacz GN 962 zasilany pneumatycznie

Elesa + Ganter wprowadziła do oferty nowy dociskacz GN 962 zasilany pneumatycznie, typu „longlife”. Korpus został wykonany z fosforanowanej stali, która znajduje zastosowanie w wysokich temperaturach i zwiększonej korozyjności. Dodatkowo zostały wyposażone w hartowane i szlifowane sworznie i tuleje, dla lepszej i powtarzalnej pracy w powyższych warunkach. 

Dociskacze są dostępne w różnych wersjach wykonania elementu dociskowego:

  • Typ APV: rozwidlone ramię dociskowe z dwoma przesuwnymi nakładkami
  • Typ CPV: rozwidlone ramię dociskowe z dwoma przesuwnymi nakładkami i śrubą dociskową GN 708.1
  • Typ EPV: ramię dociskowe pełne z uchem do przyspawania

Powiązane firmy

Wersja EPV przystosowana jest do przenoszenia największych obciążeń:

  • Fs (Siła docisku przy ciśnieniu 6 bar): 2280N
  • Fh (Siła przytrzymania): 8500N

Dociskacz wyposażony jest w tłok magnetyczny, który po zastosowaniu czujnika GN 3380, będzie informować o jego położeniu. Co może wzbudzać kolejne procesy po odpowiednim podłączeniu w jednostce centralnej. 

Dociskacze GN 962 występują w rozmiarach od 220 do 850, analogicznie do rozmiaru wzrastają siły przytrzymania Fh (od 2200 do 8500N) i docisku Fs (od 870 do 2280N), przy założeniu ciśnienia 6 bar.

Dociskacze longlife charakteryzują się zwiększoną trwałością, utrzymują swoje własności przy wielokrotnym, powtarzalnym użyciu (nawet do miliona cykli pracy). 

Dociskacze pneumatyczne znajdą zastosowanie w:

  • powtarzalnym procesie produkcyjnym, wymagającym zwiększonych sił przytrzymania 
  • montaż ram okiennych do zgrzewania, 
  • branży automotive
  • spawanych automatycznie konstrukcjach stalowych.

Wszystkie powyższe cechy dociskacza pneumatycznego sprawiają, że sprawdzi się on w wyżej wymienionych aplikacjach i spełni założenia nawet najbardziej wymagających procesów produkcyjnych zarówno w zakresie odporności, siły przytrzymania lub ilości cykli pracy.

Źródło: Elesa + Ganter

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę