Efektywne opomiarowanie maszyn

Advantech
Reklama
Reklama

Opomiarowanie maszyn i urządzeń technicznych, w tym monitorowanie wykorzystania środków produkcji, warunków pracy czy też dostarczenia danych na potrzeby systemów EAM, MES i ERP, wymaga nowatorskiego podejścia do realizacji pomiarów. 

Z uwagi m.in. na fakt, że tradycyjne układy sterowania (ICS) są przeważnie bardzo zróżnicowane, a kody źródłowe sterowników programowalnych bywają niedostępne, najlepszym rozwiązaniem jest opomiarowanie parku maszynowego za pomocą modułów pomiarowych natywnie wspierających rozwiązania chmurowe i protokoły znane w świecie IT.

Reklama

Na przestrzeni ostatnich lat Advantech rozwinął bardzo wszechstronną ofertę rozwiązań tego typu. Klienci zyskali do dyspozycji bogatą gamę modułów przeznaczonych dla IT, wyposażonych w protokoły MQTT i REST API i wspierających technologię WiFi, LoRa oraz 3G.

Reklama

Źródło: Advantech

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama