FABA na STOM 2024: Zautomatyzowany system produkcji narzędzi AIMS

FABA na STOM 2024: Zautomatyzowany system produkcji narzędzi FABA

Firma FABA jest producentem narzędzi (zarówno do obróbki drewna, jak i metalu) z ostrzami z węglika spiekanego i PCD. W ostatnich latach FABA METAL jest czołowym producentem standardowych i specjalnych narzędzi skrawających.

Dewizą FABA jest innowacyjność i postęp. W połowie 2023 r. został uruchomiony w pełni zautomatyzowany, zintegrowany system produkcji narzędzi trzpieniowych AIMS (ANCA Integrated Manufacturing System).

FABA jest pierwszą firmą na świecie, która wdrożyła tego typu rozwiązanie. Zaawansowany system jest pionierskim, bardzo innowacyjnym systemem produkcyjnym. Tworzy przyszłość optymalizacji nowoczesnej technologii narzędzi skrawających i zapewnia kompleksowe rozwiązania dla wszelkich wyzwań związanych z wytwarzaniem narzędzi.

Zmierzając w tym kierunku, produkcja narzędzi monolitycznych frezów, wierteł, rozwiertaków odbywa się za pośrednictwem systemu AIMS. Wdrożona innowacja pozwala na szybszą i bardziej precyzyjną produkcję. System wpływa na wzrost produktywności i powtarzalność wytwarzanych narzędzi, zachowując płynny proces produkcyjny.

>>Zobacz więcej informacji o tegorocznej edycji targów STOM – Pobierz bezpłatny MM Magazyn Targowy<<

Proces produkcji jest maksymalnie zautomatyzowany – od przenoszenia narzędzi między operacjami za pomocą robota do w pełni zautomatyzowanego pomiaru narzędzi i kompensacji procesu oraz zarządzanie danymi.

AIMS zapewnia usprawnioną produkcję z połączonymi procesami produkcji narzędzi zintegrowanymi z systemami informatycznymi, które przenoszą produkcję narzędzi na wyższy poziom. Służy zwiększeniu wydajności produkcji, co przekłada się na redukcję kosztów produkcji, przy zachowaniu najwyższej jakości wyrobów.

Firma FABA stawia na jakość i precyzję wykonania swoich wyrobów. Wykorzystuje nowoczesne urządzenia pomiarowe (m.in. elektroniczne i laserowe) do uzyskania najwyższej klasy produktu. Należy też zaznaczyć, że firma dostosowuje się do indywidualnych potrzeb klienta, tworząc skomplikowane i niestandardowe wyroby.

Specjaliści w branży metalowej są otwarci na każde zapytania klienta. Dzięki wprowadzonej automatyzacji i zaawansowanej technologii jesteśmy w stanie sprostać wyzwaniom rynku konkurencyjnego w oparciu o koncepcję produkcji zintegrowanej, co zostanie zaprezentowane w postaci nowości na targach STOM-Tool 2024 w Kielcach.

 

>>Zapraszamy na targi STOM – Hala A Stoisko 40<<

FABA S.A.
ul. Przemysłowa 1,
09-130 Baboszewo
tel.: 23 662 17 69
e-mail: metal@faba.pl,
www.fabametal.pl

Artykuł sponsorowany FABA