Fiber Laser Days 2022 – VII edycja konferencji poświęconej technologii laserów włóknowych

Fiber Laser Days 2022 - VII edycja konferencji IPG Photonics

Firma IPG Photonics zaprasza na VII edycję konferencji poświęconej technologii laserów włóknowych Fiber Laser Days 2022, która odbędzie się w dniu 13 października 2022 r. w nowej siedzibie firmy w Gliwicach przy ul. Wyczółkowskiego 8.

Część teoretyczną, poświęconą najnowszym osiągnięciom dotyczącym laserów włóknowych oraz przykładom wdrożeń technologii w praktyce przemysłowej, uzupełnią pokazy obróbki laserowej przy użyciu systemów:

  • Multi-Axis Compact – 4-osiowy system laserowy do obróbki szerokiej gamy komponentów, szczególnie części o mniejszych rozmiarach. System może być zoptymalizowany do konkretnych zastosowań i łatwo przekonfigurowany do nowych procesów. Multi-Axis Compact jest dostosowany do współpracy z dowolnym laserem włóknowym i głowicą procesową aby zmaksymalizować wydajność i zredukować koszty operacyjne.
  • ILT 1500 – System obróbki z laserem włóknowym zaprojektowany dla przemysłu medycznego i lotniczego, który można łatwo skonfigurować do różnych zastosowań spawalniczych. System przeznaczony jest do obróbki małych elementów o wysokiej precyzji wykonania.
  • LightWELD 1500 – Nowy, rewolucyjny produkt, który pozwala na ręczne spawanie i czyszczenie laserowe, umożliwiając zarówno początkującym, jak i profesjonalnym spawaczom wykonywanie wysokiej jakości spoin.

Dodatkowo zaprezentowane zostaną systemy:

  • Integrated Laser Welding System (ILWS) – Zintegrowany system do spawania laserowego (ILWS) został zaprojektowany w celu uproszczenia zadania konfiguracji i programowania systemu zdalnego spawania laserem włóknowym. System ILWS składa się ze wszystkiego, co jest potrzebne do spawania z wysoką jakością i prędkością. Dodatkowe usługi inżynieryjne, które IPG zapewnia w zakresie rozwoju procesu i programowania systemu sprawiają, że system ten jest wyjątkowo łatwy do zintegrowania.
  • TPS – Zintegrowany system ciągłego spawania laserowego do produkcji rur i profili. W porównaniu do tradycyjnych laserów CO2, system TPS zapewnia wyższą produktywność oraz zdecydowanie niższe koszty operacyjne.

Serdecznie zapraszamy do rejestracji i uczestnictwa!

Źródło: IPG Photonics

IPG Photonics Sp. z o.o.

IPG Photonics Sp. z o.o.

Profil Firmy

IPG Photonics Sp. z o.o.