Firma Conrad wprowadza pirometr TG165 firmy FLIR

Reklama
Reklama

Conrad Business Supplies oferuje swoim klientom najnowszy pirometr graficzny firmy FLIR. TG165 to model pośredni między pirometr graficzny do miejscowego, cyfrowego odczytu a kamerami termowizyjnymi. Urządzenie pozwala użytkownikom szybko, pewnie i dokładnie wykrywać problemy związane z temperaturą, jest także odpowiednie do takich zastosowań, jak rozwiązywanie problemów z elektrycznością, chłodzeniem oraz instalacjami elektrycznymi w szerokim zakresie środowisk roboczych.

Lekki, a zarazem wytrzymały model TG165 zapewnia intuicyjną, łatwą obsługę i pomiar temperatury w zakresie od -25°C do +380°C. Połączenie podwójnych laserów ułatwiających skierowanie urządzenia na dany obiekt i 2-calowego wyświetlacza TFT LCD, na którym wyświetlane są obrazy termowizyjne, umożliwia szybkie i dokładne kontrole. Współczynnik odległości od obszaru badanego wynoszący 24:1 pozwala operatorom pracować, zachowując bezpieczniejszy i wygodniejszy dystans niż w przypadku konkurencyjnych produktów. Obrazy wyświetlane na ekranie i temperatury mogą być rejestrowane, zapisywane, a następnie pobierane z karty microSD umieszczonej w urządzeniu lub za pośrednictwem połączenia USB, co umożliwia dokumentowanie dowodów i tworzenie raportów.

Reklama

 

Urządzenie TG165 uzupełnia dotychczasową gamę prawie 60 produktów badawczo-pomiarowych i akcesoriów firmy FLIR, jakie oferuje firma Conrad Business Supplies.

Reklama

 

Komentując wprowadzenie nowego urządzenia TG165 do asortymentu firmy Conrad, Thomas Pilhofer, Product Manager, Conrad Business Supplies, powiedział: „W porównaniu z pirometrami punktowymi powszechnie używanymi na rynku urządzenie TG165 posiada istotne atuty. Ten innowacyjny, łatwy w użyciu produkt pomoże naszym klientom pracować efektywniej, wydajniej, z większą dokładnością i przy zapewnieniu wyższego poziomie bezpieczeństwa. Jesteśmy bardzo zadowoleni z bliskiej współpracy z firmą FLIR – jej innowacyjne produkty doskonale współgrają z naszą ideą, by oferować klientom najlepsze technologie przemysłowe i inżynieryjne”.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama