FlexMT – lepiej wykorzystana obrabiarka

Reklama
Reklama

FlexMT jest ustandaryzowanym, ale też elastycznym rozwiązaniem, które zwiększa stopień wykorzystania obrabiarki nawet o 60% przy jednoczesnym obniżeniu kosztów pracy.

ABB, lider w dziedzinie rozwoju kompleksowych rozwiązań automatyki, przedstawił najnowsze innowacyjne rozwiązanie FlexMT. To ustandaryzowane i jednocześnie elastyczne rozwiązanie w obszarze robotyki wyznacza nową klasę jakości w dziedzinie automatyzacji obrabiarek, zwiększając stopień ich wykorzystania. Dostępne w dwóch wersjach – FlexMT 20 (20 kg/1,65 m zasięgu) oraz FlexMT 60 (60 kg/2,05 m zasięgu) – rozwiązanie sprzedawane jest w zestawie z kontrolerem robota w całkowicie zintegrowanej szafce sterowniczej. FlexMT to gotowe, dokładnie przetestowane i niezawodne rozwiązanie automatyki.

– Firma ABB dokłada wszelkich starań, aby opracowywać prawdziwie innowacyjne rozwiązania, które zaspokajają kluczowe potrzeby klientów – mówi Frank-Peter Kirgis, dyrektor działu rozwoju biznesowego w firmie ABB. – FlexMT stanowi odpowiedź na wiele problemów, na które napotykają się nasi klienci. Jego konfiguracja i programowanie są łatwe, szybkie i elastyczne, co odpowiada wymaganiom użytkowników. Rozwiązanie FlexMT pozwala także zwiększyć stopień zautomatyzowania w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw.

ReklamaOdpowiednie do obsługi zarówno małych, jak i większych partii produkcji rozwiązanie FlexMT umożliwia korzystanie z dwu- lub trzypalcowego chwytaka oraz oferuje sześć opcji podłączenia plug and play urządzeń peryferyjnych: dwóch niezależnych narzędzi do gratowania, stołu do regulacji uchwytu, jednostki z igłą do zaznaczania, stacji obrotowej, modułu czyszczenia pneumatycznego i przenośnika podającego/wyprowadzającego.

– Rozwiązanie FlexMT gwarantuje uzyskiwanie produktu wyjściowego z obrabiarki w stały i przewidywalny sposób – wyjaśnia Kirgis. – Pozwala na zwiększenie stopnia wykorzystania obrabiarek nawet do 90%, co jest świetnym wynikiem w porównaniu z tradycyjnymi obrabiarkami, których wykorzystanie jest na poziomie 50%. Ponadto rozwiązanie to umożliwia klientom szybszy zysk z inwestycji, co daje im przewagę nad konkurencją.

Dzięki systemowi wizyjnemu dla robotów rozwiązanie FlexMT umożliwia załadunek i rozładunek tradycyjnych obrabiarek, w tym również poziomych i pionowych tokarek oraz urządzeń do obróbki skrawaniem, a także 5-osiowych maszyn i szlifierek.

Powiązane firmy

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama