Fluke powiększa serię przyrządów Fluke Connect

Fluke Corporation wprowadza na rynek 2 nowe moduły Fluke Connect: mierniki cęgowe do pomiaru prądu stałego A3003FC i A3004FC.

Fluke Connect umożliwia m.in. odczyt wyników na urządzeniu mobilnym – smartfonie lub tablecie oraz udostępnianie pomiarów wszystkim członkom zespołu.

Reklama

Miernik cęgowy Fluke A3003FC jest przeznaczony do mierzenia prądu stałego o dużym natężeniu. Został wyposażony w duże cęgi (64 mm) umożliwiające chwytanie większych przewodów, które na ogół występują np. w kopalnictwie, instalacjach użytku publicznego, infrastrukturze morskiej oraz kolejowej jak również w innych gałęziach przemysłu ciężkiego.

Unikalna konstrukcja cęgów modelu A3003FC zapewnia większą elastyczność przy pomiarach prądu stałego.

Zakres natężenia, który można sprawdzić miernikiem wynosi od 10 A do 2000 A. Przyrząd umożliwia rejestrację danych i zapis do 65 tys. wyników.

Reklama

Miernik cęgowy Fluke A3004FC, również przeznaczony do mierzenia prądu stałego, umożliwia z kolei pomiar sygnałów w zakresie od 4 do 20 mA bez przerywania obwodu. Wyposażony jest w odłączane cęgi z przewodem przedłużającym, ułatwiające wykonywanie pomiarów w ciasnych miejscach. Fluke A3004FC pozwala na rejestrację danych i zapis do 65 tys. wyników.

Oba nowe mierniki cęgowe należą do rodziny bezprzewodowych przyrządów Fluke Connect, które pozwalają automatycznie rejestrować dane w chmurze Fluke Cloud, a także udostępniać je dzięki funkcji rozmowy wideo ShareLive.

Bezprzewodowe przyrządy diagnostyczne Fluke Connect sprawdzają się idealnie w przypadku utrudnionego dostępu do lokalizacji pomiaru, jak również nie narażają ciała użytkownika, gdy pracuje on w pobliżu elementów pod napięciem lub w innych niebezpiecznych warunkach, pozwalając na odczytanie wyników na smartfonie, bezprzewodowym multimetrze lub komputerze z bezpiecznej odległości.

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę