Frezy i płytki Stellram w portfolio Kennametal

Reklama
Reklama

 

W zeszłym roku Kennametal sfinalizował przejęcie sektora materiałów wolframowych od Allegheny Technologies Inc, obejmującego pełną linię narzędzi do obróbki metali StellramTM (byłego ATI Stellram). Obecnie kompletna platforma produktów Stellram – wraz z rozwiązaniami specjalnie dopasowanymi do potrzeb branży energetycznej, lotniczej, transportowej oraz innych o kluczowym znaczeniu – jest dostępna jako część portfolio Kennametal.

Kierując się mottem firmy „Different Thinking is Better Thinking”, grupa produktów Stellram obejmuje takie zwiększające wydajność produkcji technologie jak system frezów o dużym posuwie 7792 i 7793 oraz system frezów jeżowych 5230 o długiej krawędzi wraz z technologią płytek węglikowych X-Grade. Bardzo wydajne materiały takie, jak tytan i inne lekkie stopy o dużej wytrzymałości, które są przedmiotem szczególnego zainteresowania przemysłu lotniczego, idealnie nadają się do obróbki za pomocą zastrzeżonych konstrukcji narzędzi skrawających, płytek i gatunków Stellram.

Systemy frezów o dużym posuwie

Frezy Stellram 7792 i 7793 osiowo kierują siły skrawania do wrzeciona, zmniejszając w ten sposób jego zużycie oraz poprawiając stabilność obróbki. Z zalet tej technologii narzędzi skrawających może korzystać zarówno nowe jak i starsze wyposażenie. Frezy czołowe Stellram pracują przy małych głębokościach skrawania i bardzo wysokich wartościach posuwu, co przekłada się na prędkość usuwania metalu do 5 razy większą niż w wypadku konwencjonalnych frezów.  Oprócz frezowania czołowego z dużym posuwem, produkty 7792 nadają się także do frezowania kieszeni, rowkowania i frezowania wgłębnego.

Płytki do frezowania z wysokim posuwem są dostępne z zastrzeżoną technologią X-Grade. Technologia ta wykorzystuje jako kluczowy składnik ruten w połączeniu ze spoiwem kobaltowym, co pozwala uzyskać doskonałą odporność na pęknięcia termiczne i zapobiega ich propagacji.  W rezultacie wartości usuwania metalu są do 5 razy wyższe niż przy użyciu konwencjonalnych narzędzi, a ponadto zwiększa się także żywotność produktów. Płytki X-Grade są dostępne w wielu wersjach do różnorodnych zastosowań.

Płytki X-Grade zostały zaprojektowane także w celu zapewniania najwyższych wartości usuwania metalu w operacjach obróbki materiałów, takich jak tytan oraz innych trudno obrabialnych stopów na bazie niklu, kobaltu czy tytanu, które są szeroko stosowane w branżach lotniczej i energetycznej.

Frezy jeżowe 5230 o długiej krawędzi skrawającej
Unikatowa seria frezów jeżowych i płytek Stellram 5230 o długiej krawędzi zapewnia znaczącą redukcję czasu obróbki tytanu oraz innych wysoko wytrzymałych stopów. Zaawansowana konstrukcja płytek do frezów jeżowych sprawia, że zawsze jeden punkt skrawający jest w kontakcie z materiałem roboczym w trakcie wejścia i wyjścia z obrabianego elementu.  Pojedyncza linia styku na korpusie frezu oznacza, że żadne dwie płytki nie są w kontakcie z elementem obrabianym na tej samej płaszczyźnie osiowej. Zapewnia to razem optymalną stabilność harmoniczną, redukując zużycie energii i wydłużając żywotność narzędzia.

Gwintowane otwory doprowadzające chłodziwo na korpusie frezu umożliwiają selektywne blokowanie w celu regulacji ciśnienia i objętości chłodziwa. Każda płytka ma swoją dyszę chłodziwa w celu optymalnego odprowadzania wiórów.

Kompletny przegląd wysoko wydajnych narzędzi Stellram oferowanych przez Kennametal jest dostępny w rozbudowanym katalogu online dostępnym pod adresem www.kennametal.com

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama