Griffin Group Defence na targach MSPO 2019

Griffin Group Defence

Griffin Group Defence zaprasza na stosiko, które dostępne będzię w trakcie MSPO w Hali E na stoisku nr 32. Wizyta będzie znakomitą okazją do zapoznania się z szeroką gamą produktów oraz technologii będących w ofercie firmy. 

Karabin wyborowy

Po olbrzymim sukcesie skuteczności działania i niezawodności wielkokalibrowego karabinu wyborowego BARRETT M82A1 przyjętego do eksploatacji i na wyposażenie armii ponad 74 krajów, konstruktorzy z BARRETT Firearms Manufacturing, Inc postanowili skonstruować i wyprodukować nowszą, lepszą wersję. Tak powstał model BARRETT M107A1. Lżejszy o ponad 5 funtów z lepszą celnością o ok. 1,75 MOA oraz możliwością montażu tłumika dźwięku bez konieczności demontażu hamulca wylotowego /tłumika ognia. M107A1 to najnowsza ewolucja półautomatycznych karabinów Barrett 50BMG. Miał swoją premierę w 2011r., a przy jego projekcie wykorzystano informacje zwrotne i wnioski przekazane przez armię Stanów Zjednoczonych, zagraniczne siły zbrojne oraz amerykański rynek komercyjny. Zachowując w większości „kosmetyczny” wygląd zewnętrzny, elementy wewnętrzne i górna komora zamkowa zostały przeprojektowane w celu uzyskania lżejszej, dokładniejszej i dostosowanej do tłumika wersji swojego poprzednika. Różnice pomiędzy karabinami można podzielić na ich główne komponenty i podzespoły: zespół górnej komory zamkowej; zespół dolnej komory spustowej; zespół zamka i suwadła.

Griffin Group Defence na targach MSPO 2019 zdjęcie w treści artykułu

Pistolet maszynowy 

Renomowana i zaawansowana technologicznie broń produkowana przez szwajcarską firmę B&T. Niewielki, poręczny, kompaktowy, prosty w obsłudze. Jeden z najlżejszych na rynku. Dlatego chętnie używany jest przez specjalne oddziały policji i wojska na całym świecie. Jego waga to zaledwie 2.,7 kg, a długość od 385 do 597 mm. Wyposażony w mechanizm zmniejszający odrzut broni. Składa się z aluminiowej komory zamkowej i plastikowej komory spustowej, połączonych dwoma kołkami. Na grzbiecie i części prostopadłościennej komory spustowej, z boku i pod lufą, znajdują się uniwersalne szyny montażowe. Karabin może być używany zarówno przez strzelców prawo i lewo ręcznych, bo wszystkie manipulatory znajdują się po obu stronach broni. Pozwala na prowadzenie ognia ciągłego i pojedynczego. Amunicję APC9 stanowią naboje 9 x 19 mm. Posiada celownik kolimatorowy i jest dostosowany do różnej pojemności magazynków.

Jednorazowe granatniki

RGW Rodzina jednorazowych granatników RGW posiada unikalne rozwiązania, które pozwalają na skuteczne rażenie zróżnicowanych celów. Pocisk Heat/Hesh może niszczyć zarówno opancerzone (nawet te wyposażone w panele pancerza reaktywnego), jak strukturalne cele (umocnienia i lekkie cele opancerzone) poprzez odpowiednie nastawienie przełącznika, dostosowując działanie głowicy bojowej do zwalczanego celu. Dodatkowym walorem jest możliwość oddania strzału z niewielkiego pomieszczenia (np. z okna lub bramy) oraz niezwykła celność uzyskana dzięki stałej prędkości silnika rakietowego pozwalająca wyeliminować wpływ wiatru bocznego na lot pocisku oraz szerokiemu zakresowi urządzeń optycznych (dzienno-nocnych) jakie w ramach prowadzonych zadań operator może zastosować. Jednorazowe granatniki RGW są praktycznie bezodrzutowe dając duży komfort dla strzelca. Po oddaniu strzału żołnierz może szybko oddalić się bez zbędnego balastu. W pakiecie z granatnikami bojowymi oferujemy także sprzęt ćwiczebny w oparciu o podkalibrowe granatniki wykorzystujące 7,62 mm naboje dedykowane lub zgodnie ze standardem NATO. Pakiet szkoleniowy uzupełnia symulator DYNASIM, pozwalający realizować szkolenia dla pojedynczych żołnierzy lub grupy w oparciu o scenariusze adekwatne do profilu planowanych przyszłych działań.

To tylko kilka z oferowanych przez firmę nowości. Szczegółową informacją na temat zaprezentowanych wyżej i innych prezentowanych produktów służą specjaliści oraz przedstawiciele przez cały czas trwania MSPO na stoisku Griffin Group Defence.

Źródło: Griffin Group Defence

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę