Grupa Roemheld: mocowania dla każdej branży

INMET-BTH
Reklama
Reklama

Grupa Roemheld jako czołowy dostawca hydraulicznych komponentów i systemów mocujących do zastosowań przemysłowych oferuje wiele rozwiązań w zakresie mocowania detali, mocowań z punktem zerowym w obrabiarkach, mocowania i wymiany narzędzi w prasach, wtryskarkach i innych maszynach, techniki manipulacji, montażu i organizacji miejsca pracy, siłowników, zasilaczy i komponentów hydraulicznych oraz napędów liniowych. 

Grupa Roemheld to 5 przedsiębiorstw: Roemheld, Hilma-Roemheld, Stark, Roemheld-Rivi i Friedrichshütte. Dzięki synergii dostarczamy rozwiązania praktycznie dla każdej branży produkcji przemysłowej.

Roemheld dostarcza m.in. takie komponenty jak: 
    • siłowniki hydrauliczne, uniwersalne i blokowe, 
    • siłowniki hydrauliczne z prowadzeniem,
    • dociski ukierunkowane, skrętne, dźwigniowe, kompaktowe, 
    • siłowniki adaptacyjne,
    • siłowniki do mocowania w otworach,
    • siłowniki centrujące,
    • siłowniki podporowe, 
    • elementy do transferu medium roboczego,
    • elementy sterujące medium,
    • zasilacze hydrauliczne,
    • zasilacze pneumatyczno-hydrauliczne,
    • multiplikatory,
    • pompy ręczne i nożne,
    • systemy bezprzewodowej kontroli ciśnienia,
    • układy kontroli zamocowania/pozycji.

Oprócz powyższych Roemheld oferuje rozwiązania MODULOG do manipulacji elementami o większej masie, jak również posiada w ofercie systemy do optymalizacji i organizacji miejsca pracy. Ostatnia grupa produktowa z asortymentu Roemheld to hydrauliczne i elektromechaniczne napędy liniowe, w tym wersje do zastosowań medycznych.

Powiązane firmy

Hilma-Roemheld dostarcza dwie grupy produktów. Pierwsza obejmuje rozwiązania z zakresu mocowania narzędzi w prasach i wtryskarkach oraz systemy wymiany narzędzi i form. Są to różnego rodzaju hydrauliczne, mechaniczne i elektromechaniczne elementy mocujące, listwy rolkowe i kulkowe, konsole transportowe, wózki transportowe i systemy blokady wirników w elektrowniach wiatrowych. Druga grupa produktów to systemy mocowania detali oraz imadła precyzyjne. Są to imadła hydrauliczne, mechaniczno-hydrauliczne i mechaniczne, jak również systemy wieżowe i systemy centrujące. Imadła charakteryzują się najwyższą jakością i dokładnością wykonania, spełniając najwyższe wymagania w zakresie obróbki detali.

Stark oferuje różnorodne komponenty i gotowe systemy z zakresu mocowań z punktem zerowym: gniazda do zabudowy w lub na płycie oraz gotowe systemy dedykowane konkretnym maszynom lub wykonane według wytycznych klienta. Ich cechy, takie jak różnorodność systemów zasilanych pneumatycznie lub hydraulicznie, wersje mechaniczne z transferem medium, kontrolą zamocowania i przylegania palety oraz możliwością bezpośredniego mocowania detali, najwyższe dokładności pozycjonowania oraz bardzo duże siły mocowania gwarantują sprostanie nawet najbardziej nietypowym wyzwaniom.

Roemheld-Rivi dostarcza rozwiązania z zakresu magnetycznych systemów mocowań narzędzi i form we wtryskarkach, maszynach odlewniczych, prasach i innych urządzeniach. Dzięki nowej spółce joint venture wieloletni partnerzy Hilma-Römheld GmbH i Rivi Magnetics S.r.L. obsługują rynek przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy oraz formowania blachy w bardzo szerokim zakresie i są w stanie sprostać nowym wyzwaniom rynkowym.

Źródło: INMET-BTH

INMET-BTH

INMET-BTH

INMET-BTH jako oficjalny przedstawiciel grupy Roemheld-Hilma oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu systemów szybkiego mocowania i wymiany narzędzi. Oferujemy również bogaty asortyment siłowników i komponentów hydraulicznych, jak również systemów mocowań z punktem zerowym. Różnorodność produktów grupy Roemheld-Hilma zapewnia dynamikę w całym sektorze mocowań i wymiany narzędzi oraz przyrządów obróbkowych.

Profil Firmy

INMET-BTH