Gwinciarki z ramieniem przegubowym

Volumec
Reklama
Reklama

Zakłady mechaniczne często stosują alternatywne sposoby cięcia gwintu poza centrami obróbczymi. Jest to spowodowane ryzykiem złamania gwintownika, niedostraczeniem liczby pozycji w magazynie narzędzi oraz dużymi kosztami eksploatacyjnymi maszyn. Rozwiązaniem są tu gwinciarki z ramieniem przegubowym.

Za pomocą gwinciarek z ramieniem przegubowym można nacinać gwinty wewnętrzne o wymaganej jakości od M2 aż po M48. Dostarczane są z dwoma lub trzema ramionami z zasięgiem do 1 900 mm.

Reklama

Jednostką napędzającą gwinciarki jest silnik pneumatyczny i asynchroniczny wykonany w technologii bezszczotkowej, który odznacza się prostą, cichą i bezobsługową pracą. Dużą zaletą naszych gwinciarek jest możliwość cięcia gwintów pod dowolnym kątem, co umożliwia wielopozycyjna głowica obrotowa.

Sztywność i jednocześnie niewielki ciężar maszyn osiąga się dzięki zastosowaniu odlewów i profili ze stopów aluminium. Wszystkie połączenia przegubowe są tulejowane i wyposażone w łożyska kulkowe, co umożliwia płynne i łatwe wykonywanie operacji.

Powiązane firmy

Reklama

W wersji elektrycznej obroty można regulować za pomocą potencjometru, gwinciarki można wyposażyć w system smarowania automatycznego oraz czujnik głębokości, który przy osiągnięciu wymaganej głębokości gwintu automatycznie przełączy kierunek obrotów.

Kolejną możliwością jest gwintowanie i dokręcanie śrub z systemem wspomagania „VASTC“, sterowanym z ekranu dotykowego. System umożliwia pracę w trybie ręcznym oraz automatycznym. Operator wprowadza parametry: skok gwintowania, prędkość gwintowania, głębokość oraz moment obrotowy. Urządzenie automatycznie wykonuje gwint nieprzelotowy na zadaną głębokość.

Źródło: Mag Centrum

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama