Handel z zagranicznymi kontrahentami bez znajomości języka obcego? Na merXu to możliwe!

Handel z zagranicznymi kontrahentami bez znajomości języka MerXu.com

Brak znajomości języków obcych potrafi być sporą przeszkodą w rozwoju polskich firm z branży przemysłowej. Na szczęście istnieje darmowe rozwiązanie, które znacząco ułatwia handel z międzynarodowymi kontrahentami i całkowicie eliminuje problem bariery językowej. Przedsiębiorcy znajdą je na merXu – europejskiej platformie B2B.

 

Ponad 8 mln produktów i usług z 8 europejskich krajów

Innowacyjna platforma handlowa merXu działa już na 8 europejskich rynkach. Poza Polską, na liście znajdują się: Niemcy, Czechy, Litwa, Estonia, Węgry, Rumunia oraz Słowacja. W ofertach sprzedawców dostępnych jest aktualnie ponad 8 mln produktów oraz usług dedykowanych branży przemysłowej z kategorii takich, jak: bezpieczeństwo, budownictwo, chemia i metalurgia, elektrotechnika, HoReCa, narzędzia, ogrzewanie i hydraulika, oświetlenie, przemysł i budowa maszyn, rolnictwo, wyposażenie biur i przedsiębiorstw. Wszystkie rejestrujące się firmy są weryfikowane przez zespół pracujący nad marketplacem, co gwarantuje bezpieczeństwo zawieranych transakcji.

Komunikator tłumaczący rozmowy w czasie rzeczywistym

Transakcje na merXu dokonywać można nie tylko w obrębie swojego kraju, ale również międzynarodowo. Najczęściej ich finał ma miejsce nie w wirtualnym koszyku zakupowym, a na wewnętrznym komunikatorze, gdzie kupujący mogą m.in. negocjować ceny i ustalać indywidualne warunki dostawy z producentami, dystrybutorami oraz usługodawcami.

Rozwiązanie wdrożone przez twórców platformy sprawia, że żaden z użytkowników nie musi władać językiem kontrahenta, z którym chce nawiązać współpracę handlową. Komunikator posiada bowiem wbudowany translator, dzięki czemu każda ze stron może prowadzić konwersację w swoim ojczystym języku. Pod odpowiedzią współrozmówcy z innego kraju pojawia się przycisk automatycznie tłumaczący wypowiedź. Funkcjonalność pozwala sprzedającym i kupującym na płynną komunikację bez zupełnie żadnych barier językowych.

Premia w gotówce za zakupy u międzynarodowych dostawców

Platforma merXu nie tylko ułatwia polskim przedsiębiorcom robienie firmowych zakupów u dostawców z Niemiec, Czech, Litwy, Estonii, Węgier, Rumunii i Słowacji, ale również oferuje atrakcyjne promocje, pozwalające zmniejszać koszty prowadzenia działalności. Jedną z nich jest program Cash box, w ramach którego przedsiębiorcy mogą otrzymać nawet 700 zł premii w gotówce. Dla nowych użytkowników, którzy dokonują pierwszego zakupu u zagranicznych kontrahentów za pośrednictwem merXu za min. 1300 zł netto, przewidziane jest 20% rabatu. W przypadku kolejnych transakcji międzynarodowych upust wynosi 8% od wartości netto zakupionych produktów, bez względu na wydaną kwotę i przy zastrzeżeniu, że miesięcznie zwrot nie może przekroczyć 700 zł. Z obowiązującej do 31.08.2022 promocji wyłączona jest kategoria usług.

Darmowa dostawa zakupów od zagranicznych kontrahentów

Do końca sierpnia polskie przedsiębiorstwa zainteresowane zakupami u kontrahentów z Niemiec, Czech, Litwy, Estonii, Węgier, Rumunii i Słowacji mogą skorzystać z jeszcze jednej atrakcyjnej promocji na merXu. Mowa o darmowej dostawie, w ramach której platforma pokrywa do 1300 zł miesięcznych kosztów transportu dla transakcji międzynarodowych. To kolejny sposób na wygenerowanie firmowych oszczędności i kolejny argument przemawiający za tym, że darmowa rejestracja na merXu i kupowanie za pośrednictwem marketplace’u dedykowanego profesjonalistom z branży przemysłowej naprawdę się opłacają.

Artykuł sponsorowany merXu

merXu Sp. z o.o.

merXu Sp. z o.o.

merXu to internetowa platforma handlowa dla firm z regionu Europy Środkowo-Wschodniej działających w sektorze B2B – zarówno dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych podmiotów. Tworzy bezpieczne środowisko biznesowe, łączące zweryfikowanych kupujących i sprzedających, umożliwiając im realizowanie transakcji bezpośrednich lub poprzez zapytania ofertowe.

Profil Firmy

merXu Sp. z o.o.