InfiniteFocusG6 — system do optycznego pomiaru nierówności powierzchni

InfiniteFocusG6 — system do optycznego pomiaru nierówności ITA

Nowa szósta generacja InfiniteFocus oferuje kilka sprawdzonych funkcji i nowych innowacji, łącząc funkcjonalność urządzenia do pomiaru chropowatości powierzchni (Ra, Rq, Rz/Sa, Sq, Sz) z funkcjami współrzędnościowej maszyny pomiarowej. Technologia-SmartFlash 2.0 oraz Vertical Focus Probing umożliwia mierzenie materiałów transparentnych i silnie refleksyjnych.

InfiniteFocusG6 to optyczny przyrząd pomiarowy 3D dla tolerancji w zakresie µm i poniżej µm. w którym komponenty są mierzone na podstawie powierzchni. Pomiar wysokiej rozdzielczości gwarantujedokładne wyniki niezależnie od rozmiaru, materiału, geometrii, wagi i wykończenia powierzchni. 

Powiązane firmy

ITA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

Nowe kluczowe funkcje obejmują m.in. oprogramowanie użytkownika MetMaX. Użytkownicy planują swoje pomiary z wyprzedzeniem na modelu CAD części. Wybrane pozycje są następnie automatycznie mierzone w 3D. Dodatkowo cyfrowy avatar systemu w połączeniu z wirtualną symulacją pomiaru umożliwia bezpieczną pracę systemu. Kolejnym kluczowym elementem jest opcjonalna rozbudowa z 3 do 5 osi. Wysoce precyzyjne osie przechyłu i obrotu umożliwiają pomiar kształtu i chropowatości całego elementu - w jednym kroku pomiarowym. 

Kolejną ważną innowacją jest integracja najnowszej technologii Bruker Alicona, Vertical Focus Probing, która pozwala użytkownikom na boczne sondowanie komponentów za pomocą czujnika bezkontaktowego. To sprawia, że trudne geometrie, takie jak otwory i pionowe boki (>90°), są mierzalne optycznie i umożliwiają zupełnie nowe zastosowania. Inne technologie to SmartFlash, który umożliwia pomiary gładkich, wysoce wypolerowanych powierzchni, oraz Real3D, który zamienia pojedyncze pomiary w kompletny zestaw danych 360°.

W ostatnich latach nasz rozwój koncentrował się na takich obszarach, jak użyteczność, metrologia 5-osiowa i wydajność w metrologii produkcyjnej. Ta wiedza jest podstawą najnowszej generacji naszych systemów pomiarowych InfiniteFocus – wyjaśnia Christian Janko, dyrektor generalny firmy ITA.

Podobnie jak wszystkie przyrządy pomiarowe Bruker Alicona, nowy system InfiniteFocus oparty jest na metodzie Focus-Variation. Solidna technologia instrumentu wraz z konstrukcją izolującą wibracje są podstawą do wykorzystania w produkcji. Użytkownicy uzyskują wysokiej rozdzielczości, powtarzalne i możliwe do prześledzenia wyniki dzięki InfiniteFocus nawet bezpośrednio obok obrabiarki.

Źródło: ITA

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę