Integracja Skyline z ramieniem Kreon Ace

Kreon Technologies

 

Oberon 3D wzbogacił swoją ofertę o głowicę laserową Skyline firmy Kreon Technologies. Głowica ta w pełni współpracuje z ramieniem pomiarowym Kreon Ace. Jej główną zaletą jest zoptymalizowana szerokość linii lasera oraz duża prędkość skanowania przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej rozdzielczości oraz dokładności.

Duża szerokość wiązki (do 200 mm, 2000 punktów w linii) w połączeniu z wysoką częstotliwością jej projekcji na badanej powierzchni (do 300 linii na sekundę) zapewnia prędkość skanowania 600 tys. punktów na sekundę. Wysoka gęstość próbkowania pozwala na zminimalizowanie ruchów roboczych, co jest szczególną zaletą przy maszynie manualnej klasy PCMM. Wysoka efektywność systemu przy niskiej niepewności pomiarowej rzędu 15 μm predysponuje urządzenie do stosowania w obszarze metrologii długości i kąta oraz kontroli porównawczej względem modeli CAD. Realizowany za pomocą niebieskiego lasera skanning w każdym momencie może zostać uzupełniony o pomiary stykowe z użyciem standardowej sondy sztywnej.

www.oberon3d.pl

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę