Inteligentna kamera Balluff BVS

Balluff
Reklama
Reklama

 

Nowoczesna, elastyczna produkcja i wyzwania Przemysłu 4.0 to obszary, dla których Balluff zaprojektował nową inteligentną kamerę BVS. Charakteryzującą się ona doskonałym obrazem, przemyślanym, prostym w obsłudze interfejsem użytkownika i możliwością transmisji danych dopasowaną do wymagań użytkowników.

Prosta obsługa kamery BVS otwiera szerokie spektrum zastosowań do przetwarzania obrazu według własnych wymogów. Oprogramowanie, instrukcje obsługi oraz funkcje diagnostyczne zintegrowane są z urządzeniem i obsługiwane za pomocą standardowej przeglądarki internetowej. Wyniki generowane przez inteligentne algorytmy analityczne mogą być w formatowane zgodnie z wymaganiami użytkownika i wysyłane przez wybrany przez niego interfejs. W przypadku kamer z interfejsem Profinet możliwe jest przesyłanie poprzez tą sieć jedynie informacji istotnych dla procesu, pozostałych informacje takich jak np. archiwizowane obrazy za pośrednictwem osobnej sieci. Zabezpiecza to sieć Profinet przed przeciążeniem dużą ilością danych.

Reklama

Elastyczne podłączenie do otoczenia produkcyjnego
Kamera inteligentna dostępna jest w wersji z wejściami/wyjściami cyfrowymi oraz sieciowej z interfejsem Profinet. Do podłączenia wykorzystujemy standardowe złącza M12 dla wszystkich interfejsów.

Kamera BVS wyposażona jest także w funkcje mastera IO-Link. Za pośrednictwem tego interfejsu możemy podłączyć dodatkowe elementy systemu np. inteligentny sygnalizator SmartLight w celu uzyskania kompletnego rozwiązania.

Reklama

Zalety:

  • odseparowanie od danych procesowych danych graficznych dla sieci Profinet,
  • przyjazny w obsłudze interfejs użytkownika – bez instalacji oprogramowania,
  • proste podłączenie za pomocą standardowych złączy M12 dla wszystkich interfejsów,
  • funkcja master IO-Link - możliwość podłączenia bezpośrednio dodatkowych elementów,
  • obudowa IP67 dostosowana do warunków przemysłowych – z możliwością elastycznego montażu.

 

www.balluff.com

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama