IPG na STOM 2024: Chłodzony powietrzem laser do spawania i czyszczenia laserowego

IPG na STOM 2024: Chłodzony powietrzem laser do spawania IPG Photonics

IPG Photonics jest wiodącym projektantem i producentem wysokowydajnych laserów włóknowych do różnych zastosowań. W swoim portfolio oferuje różnorodne linie laserów o różnej długości fali generowanej wiązki laserowej, pracujące w trybie ciągłym i impulsowym (mili-, nano-, femto- czy pikosekundowe), o niskiej, średniej i dużej mocy (>100 kW). 

Wysoka jakość generowanej wiązki laserowej oraz szeroki wybór jej parametrów, a także bezkonkurencyjna sprawność energetyczna i niezawodność produkowanych źródeł laserowych powodują, że z powodzeniem stają się one podstawowymi środkami produkcji, zastępując starsze technologie lub otwierając nowe, dotąd nieosiągalne możliwości produkcyjne.

Postęp w rozwoju urządzeń laserowych (w szczególności innowacyjne, opatentowane przez IPG Photonics rozwiązania w budowie laserów włóknowych, głowic technologicznych oraz przemyślane zabezpieczenia umożliwiające bezpieczną ich obsługę przez spawacza) pozwoliły firmie zaprezentować ręczny, kompaktowy, chłodzony powietrzem laser do spawania i czyszczenia laserowego.

>>Zobacz więcej informacji o tegorocznej edycji targów STOM – Pobierz bezpłatny MM Magazyn Targowy<<

Firma IPG w pierwszej kolejności postawiła na bezpieczeństwo spawacza i prostotę obsługi. LightWELD oferowany jest w trzech wersjach. LightWeld 1500 to wydajne i opłacalne rozwiązanie do spawania laserowego stali niestopowej, nierdzewnej i aluminium o grubości do 4 mm. LightWELD XC zapewnia dodatkową funkcjonalność czyszczenia przed i po spawaniu przy zachowaniu tych samych możliwości wysokiej jakości ręcznego spawania laserowego. LightWELD XR generuje wiązkę laserową o większej jasności do spawania szerokiej gamy materiałów o grubości nawet do 6,35 mm (zależnie od gatunku materiału), w tym również materiałów wysokorefleksyjnych, jak np. miedź, a także tytan i nikiel. 

IPG na STOM 2024: Chłodzony powietrzem laser do spawania i czyszczenia laserowego zdjęcie w treści artykułu

LightWELD XR zachowuje funkcjonalność czyszczenia laserowego. Uruchomienie tej funkcjonalności jest bardzo proste i polega na szybkiej wymianie dyszy procesowej i wyborze odpowiedniego programu. Każde urządzenie z rodziny LightWELD może być połączone z podajnikiem drutu, rozszerzającym możliwości aplikacji systemu i ma predefiniowane programy do spawania poszczególnych materiałów z możliwością ich korekty, a także tworzenia własnych programów spawania.

LightWELD umożliwia znacznie szybsze spawanie, a jego obsługa i nauka spawania są łatwiejsze niż w przypadku metod MIG czy TIG. LightWELD zapewnia wyższą jakość i powtarzalność wyników przy znacząco ograniczonym wprowadzaniu ciepła i odkształcaniu części. Niska waga i niewielkie rozmiary urządzeń, brak kosztownego w eksploatacji chłodzenia wodnego, łatwość zmiany z trybu spawania w tryb czyszczenia, ergonomiczny uchwyt spawalniczy, lokalne wsparcie serwisowe w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym powodują, że urządzenia serii LightWELD wyróżniają się na tle konkurencji i mogą z powodzeniem w wielu aplikacjach zastąpić spawanie łukowe.

 

>>Zapraszamy na targi STOM – Hala D Stoisko 12<<

 

IPG Photonics Sp. z o.o.
ul. Wyczółkowskiego 8, 44-109 Gliwice
Sprzedaż: +48 32 721 22 20, Serwis: +48 32 721 22 22
e-mail: sales.poland@ipgphotonics.com
www.ipgphotonics.com

Artykuł sponsorowany IPG Photonics

IPG Photonics Sp. z o.o.

IPG Photonics Sp. z o.o.

Profil Firmy

IPG Photonics Sp. z o.o.