ITM Polska – przemysł, biznes i nauka na światowym poziomie

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Blisko 50% wystawców targów ITM Polska to firmy zagraniczne. Austria, Belgia, Chiny, Czechy, Dania, Francja, Holandia, Indie, Niemcy, Szwajcaria, Szwecja, Tajwan, Turcja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania, Włochy - to tylko niektóre z Państw reprezentowanych na poznańskich targach. Nie dziwi więc fakt, że największe targi przemysłowe w naszym kraju coraz częściej wymieniane są w gronie najważniejszych imprez branżowych w Europie.

Celem targów ITM Polska (9-12 czerwca 2015 r.) jest prezentacja i promocja dokonań przemysłowych na światową skalę. Tym samym umożliwiają one przedsiębiorcom zrobienie biznesowego kroku w przyszłość w stopniu nieporównywalnym z żadnym innym wydarzeniem w Polsce. Targi ITM Polska są przykładem doskonałego mariażu przemysłu, biznesu i nauki. Bierze w nich udział blisko 1000 wystawców, którzy prezentują innowacyjne maszyny i rozwiązania dla takich gałęzi przemysłu jak transport, motoryzacja, obróbka powierzchni, kolejnictwo, spawalnictwo, hutnictwo, metalurgia, plastyczna obróbka metalu, lakiernictwo czy bezpieczeństwo i higiena pracy. W Poznaniu prezentowany jest także dorobek inżynierów, zespołów projektowych i jednostek naukowych –innowacje i najnowocześniejsze rozwiązania, które trafiają na grunt przemysłu, umożliwiając zwiększenie wydajności urządzeń, optymalizację pracy zakładów produkcyjnych i podniesienie rynkowej atrakcyjności i konkurencyjności firm. Targi ITM Polska to ważny punkt na drodze do tego, by stać się firmą przyszłości.

Powiązane firmy

ITA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

Zakres branżowy targów ITM Polska obejmuje 7 salonów tematycznych: Mach-Tool (obrabiarki i narzędzia), Surfex (obróbka powierzchni), Hape (hydraulika, pneumatyka, napędy), Metalforum (metalurgia, hutnictwo, przemysł metalowy), Weldnig (spawalnictwo), Nauka dla gospodarki (dorobek naukowy instytutów badawczych), BHP (bezpieczeństwo pracy w przemyśle). W tym samym czasie odbywają się także Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting oraz Subcontracting ITM Meetings.

Poznaj siłę innowacji – targowe nowości
Na powierzchni 9 pawilonów prezentowane są rynkowe nowości i produkty, których jakość i innowacyjność zostały docenione przez grono specjalistów. Na stoiskach zobaczyć można najnowsze modele wycinarek laserowych, plazmowych i wodnych, pras krawędziowych, centrów obróbczych, tokarskich i elektroerozyjnych, robotów przemysłowych, optycznych systemów pomiarowych, nitownic stacjonarnych i pneumatycznych, gratowarek, głowic spawalniczych czy wciągników łańcuchowych. Goście targów mogą zapoznać się także z najnowocześniejszym oprogramowaniem do zarządzania produkcją i pracą maszyn.

Wśród najnowocześniejszych maszyn, urządzeń, technologii i usług, które są prezentowane na targach, na szczególną uwagę zasługują produkty, których jakość doceniona została przez grono ekspertów zasiadających w Sądzie Konkursowym Złotego Medalu MTP. W tym roku wybrał on 25 produktów, których listę znajdą Państwo na stronie internetowej targów (www.machtool.mtp.pl).

Zwiedzając targową ekspozycję, warto zwracać uwagę także na granatowe trójkątne znaki z napisem NOWOŚĆ, które z pewnością ułatwią nawigację tym, którzy do Poznania przyjeżdżają, by zapoznać się z rynkowymi premierami i innowacjami. Wśród tegorocznych innowacji znalazły się między innymi 5-osiowe pionowe centrum obróbcze MX520 marki MATSUURA oraz poziome centrum tokarskie TS4000YS firmy TAKISAWA, które na swoim stoisku prezentuje forma APX Technologie. Firma Seron ma w swojej ofercie nowości w postaci grawera laserowego FIBER 20W oraz plotera plazmowego CNC Seron, zaś firma BOSCHERT pokazuje CombiLaser – wykrawarkę narzędziowo-laserową oraz Stierli 420CNC/WP – poziomą prasę gnącą.

Innowacje można zobaczyć także na stosiku firmy GF Machining Solutions: wgłębne centrum elektrozyjne Agie Charmilles: FORM 200 z technologią iGAP, z technologią teksturowania powierzchni, modułem iQ oraz szybką osią obrotową Accura-C. Firma IPG PHOTONICS prezentuje laserową głowicę oscylującą oraz lasery włóknowe serii YLS, a na stosiku firmy ITA można zapoznać się z ręcznym skanerem 3D HandySCAN. Nowości targowych jest znacznie więcej, warto więc rozglądać się za oznaczeniami, które na nie wskazują.

Moc innowacji w praktyce – posłuchaj, co mówią eksperci
Ofertę wystawców dopełniają konferencje, wykłady i pokazy na żywo. W Poznaniu swoją premierę ma wydarzenie poświęcone rodzimej branży aluminium „Aluminium 2015. Biznes Trendy Technologie” (11 czerwca). Konferencja ma na celu wskazanie obowiązujących trendów oraz potencjalnych kierunków rozwoju jednego z najbardziej innowacyjnych sektorów polskiej gospodarki.

Nowością tej targów edycji jest platforma współpracy i transferu innowacji, której celem jest umożliwienie polskim i zagranicznym firmom i jednostkom naukowo-badawczym nawiązania współpracy pozwalającej na wzajemne wykorzystanie oraz aplikację osiągnięć w obszarze innowacji (10 czerwca). Inicjatywa o nazwie „Polskie innowacje dla świata, światowe innowacje dla Polski” jest tworzona przez organizatora Konkursu im. Stanisława Staszica na najlepsze produkty innowacyjne Laur Innowacyjności, którego partnerem są Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Prestiżowym wydarzeniem, które już po raz trzynasty odbędzie się w Poznaniu jest Forum Inżynierskie (9 czerwca) z tematem przewodnim oscylującym wokół innowacyjnej techniki w medycynie. Swoją czwartą edycję będzie miał natomiast Dzień Mechanika (10 czerwca).

Warto zwrócić uwagę także na seminarium poświęcone stali nierdzewnej w konstrukcjach stalowych (10 czerwca).

Z punktu widzenia branży obróbki powierzchni, zgromadzonej wokół salonu Surfex, godne zainteresowania jest z pewnością seminarium pod tytułem „Tradycyjne oraz innowacyjne obróbki powierzchniowe a konstytuowane właściwości warstw wierzchnich części maszyn” (10 czerwca).

W ramach salonu Surfex odbywa się także Poligon Umiejętności, który stanowi platformę kontaktu technologów i dostawców najnowszych aplikacji z ich odbiorcami, czyli zakładami oferującymi lakierowanie bądź innego rodzaju obróbkę powierzchni. Jest to także forum przepływu wiedzy i informacji o najnowszych osiągnięciach w dziedzinie obróbki powierzchni.

Na uwagę zasługują także seminaria poświęcone obróbce: „Obróbka w Polsce. Rynek, biznes, innowacje!” oraz Seminarium Obróbki Plastycznej „Nauka na rzecz innowacji technologicznych i materiałowych” (10 czerwca)

Po raz kolejny podczas targów ITM Polska w ramach Salonu CAD/CAM odbywają się warsztaty projektowania dla profesjonalistów „360 stopni wokół projektowania” (10 i 11 czerwca).

Zapraszamy także na konferencję prasową EMO MILANO 2015, która odbędzie się 10 czerwca.

Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle
W ramach targów ITM Polska po raz kolejny odbędzie się Salon Bezpieczeństwa Pracy w Przemyśle. Dla pracodawców, szefów działów i pracowników służb bhp z zakładów przemysłowych, a także przedstawicieli hurtowni i dystrybutorów z całego kraju jest to okazja do zapoznania się z najnowszymi produktami i rozwiązaniami z zakresu ochrony pracy. W pawilonie 4 wystawcy zaprezentują środki ochrony indywidualnej i zbiorowej, zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości, środki i sprzęt do udzielania pierwszej pomocy. Tegoroczną nowością w ekspozycji są rozwiązania służące bezpiecznej pracy w magazynie

Salon Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle organizowany jest w latach nieparzystych, naprzemiennie z Międzynarodowymi Targami Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO. Atutem salonu odbywającego się pod honorowym patronatem Głównego Inspektora Pracy jest bogaty program wydarzeń przygotowywanych przez najważniejsze instytucje zajmujące się tą tematyką, m.in. Państwową Inspekcję Pracy i Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy. Interesująco zapowiada się także II Forum Bezpieczeństwa w Magazynie organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Techniki Magazynowej. Udział we wszystkich konferencjach Salonu BHP dla uczestników targów jest bezpłatny (niektóre wydarzenia wymagają rejestracji – szczegóły w programie wydarzeń na www.bhp.mtp.pl).

Przemysł, biznes i nauka na skalę międzynarodową
Targi ITM Polska to przemysł, biznes i nauka, to fabryka przyszłości na światowym poziomie. Przemysł – robiące wrażenie potężne maszyny, innowacyjne technologie i rozwiązania, których stosowanie pozwala wyróżnić się na tle konkurencji. Biznes – międzynarodowe kontakty, rozmowy przynoszące wymierne rezultaty, kontrakty i szukanie możliwości współpracy, a poprzez nią – rozwoju. Nauka – dorobek inżynierów i zespołów projektowych, dzięki któremu firmy zwiększają swoją rynkową konkurencyjność i optymalizują procesy produkcyjne.

Na targach ITM Polska liczą się innowacje wspierające rozwój firm, technologie będące przyszłością branży a także maszyny będące przykładem implementacji najnowocześniejszych rozwiązań na grunt przemysłu.

www.itm-polska.pl

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Targowy METAL 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę