Jak wydajnie i skutecznie znakować i śledzić produkty w całym łańcuchu dostaw?

Wydajne znakowanie produktów i opakowań Coleman International

Jedną z powszechnie stosowanych w przemyśle metod znakowania produktów i opakowań jednostkowych, bez względu na branżę, jest ciągły druk atramentowy. Choć technologia świętuje już czterdzieste urodziny, obecne wymagania producentów, którzy na co dzień z niej korzystają, stawiają przed dostawcami zupełnie nowe wyzwania.

Markem-Imaje, globalny dostawca kompleksowych rozwiązań monitorowania produktów w łańcuchu dostaw oraz systemów znakowania i kodowania, wprowadził właśnie na rynek nową drukarkę przemysłową 9750 do ciągłego druku atramentowego. Na czym polega innowacyjność i co zyskają producenci, wybierając to urządzenie?

Model 9750 opiera się na czterdziestu latach doskonalenia przez firmę Markem-Imaje rozwiązań w technologii druku ink-jet (ciągłej strugi atramentu) i jest preludium dla nowej generacji urządzeń zapewniających wydajne kodowanie, w tym komunikaty tekstowe do pięciu wierszy, logo i wysokiej rozdzielczości kody 1D i 2D na szerokim spektrum opakowań.

nadruk drukarką atramentową na plastiku i metalu
Nowoczesne, trwałe atramenty bez MEK’u do różnego typu podłoży

 

Drukarka 9750 wyposażona w rozwiązania będące wynikiem zaawansowanych prac badawczo-rozwojowych wspieranych sprawdzonymi procesami i metodami przemysłowymi, została opracowana w oparciu o koncepcję Intelli’Desig firmy Markem-Imaje. Zaprojektowano ją, aby zmaksymalizować czas pracy bez przestojów i utrzymać najwyższy poziom wydajności nawet w najbardziej wymagających środowiskach i przy najwyższych poziomach przepustowości. Inżynierowie i zespoły projektowe Markem-Imaje opracowali 9750, aby zapewnić zoptymalizowany całkowity koszt posiadania (TCO) i ogólną efektywność sprzętu (OEE), jednocześnie przyczyniając się do realizacji celów klienta w zakresie zrównoważonego rozwoju.

drukarka przemysłowa
Koncepcja wymiennych modułów znacznie obniża TCO

 

Innowacyjny, unikalny system Intelli’Inks firmy Markem-Imaje zapewnia, że 9750 gwarantuje optymalną wydajność i elastyczność podczas znakowania różnych materiałów opakowaniowych, a technologia kontroli prędkości strugi (Jet Speed Control) automatycznie dostosowuje parametry atramentu i drukarki, aby zapewnić prawidłowe położenie kropli, jakość i spójność kodu.

Zrównoważony rozwój u podstaw, proces Intelli’Design w 9750 i portfolio rygorystycznie opracowanych formuł atramentów, w tym atramentów na bazie alkoholu, na bazie wody i bez MEK’u w szerokiej gamie kolorów, pomagają zmniejszyć zużycie materiałów eksploatacyjnych i emisję lotnych związków organicznych (LZO) nawet o 50%, poprawiając jednocześnie bezpieczeństwo i komfort pracy operatora.

nadruk kodu QR
Wyraźne kody wspomagają procesy śledzenia produktu w łańcuchu dostaw

 

Modułowy system Intelli’Swap w 9750 oznacza, że klienci mogą wymieniać pojedyncze zespoły, które wymagają wymiany, a nie cały blok, co zmniejsza zarówno ilość odpadów, jak i koszty. Bezkonkurencyjny tryb oszczędzania materiałów eksploatacyjnych dodatkowo zmniejsza zużycie i ilość odpadów nawet o 60%.

Nowoczesny, 10-calowy interfejs użytkownika w stylu smartfona sprawia, że 9750 jest jedną z najprostszych w obsłudze drukarek na rynku. Oprócz solidnej, przemysłowej obudowy w całości wykonanej ze stali nierdzewnej w klasie IP-56, drukarka 9750 dzięki rozbudowanym możliwościom komunikacji, przystosowana jest do środowiska Przemysłu 4.0, co pozwala na łatwą integrację z dowolną linią produkcyjną.

ekran dotykowy
Klienci chwalą responsywny, duży ekran dotykowy

 

Markem-Imaje zyskało reputację prawdziwego innowatora w zakresie rozwijania technologii ciągłego druku atramentowego – powiedział Rémy Fontanet, kierownik ds. marketingu produktów Markem-Imaje. – 9750 to kolejny krok naprzód w technologii atramentowej. Jest to całkowicie nowoczesna drukarka poparta czterdziestoma latami innowacji i zgodna z najbardziej rygorystycznymi standardami produkcyjnymi. Bez względu na to, na jakim etapie wdrażania technologii się znajdujesz lub jak wysokie są Twoje wymagania, 9750 zabezpieczy Twoją inwestycję, zapewniając wyjątkową wydajność i łatwość użytkowania, jednocześnie wspierając realizację zobowiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Klienci, którzy ją przetestowali, chwalili nową drukarkę atramentową. Jérôme Vaglienti, kierownik utrzymania ruchu w firmie SOFIC we Francji, jednego z wiodących producentów materiałów chirurgicznych i medycznych, mówi o 9750: – Zapewnia kody, których potrzebowaliśmy na bardzo małych powierzchniach. Jest niezwykle łatwa w użyciu dzięki nowemu, bardzo responsywnemu interfejsowi użytkownika. Wydłużone okresy międzyprzeglądowe przekładają się na dłuższy czas pracy bez przestojów.

Oprogramowanie Packaging Intelligence Suite™ wspierane w drukarce 9750 umożliwia zdalne, inteligentne, precyzyjne i zoptymalizowane tworzenie komunikatów oraz zarządzanie danymi w całej fabryce z jednej lokalizacji. Zapewnia to większą dokładność i wydajność.

Coleman International Sp. z o.o. jest oficjalnym Partnerem firmy Markem-Imaje w Polsce, zaufanego, światowego producenta rozwiązań do identyfikacji i monitorowania produktów. Oferuje pełną linię niezawodnych i innowacyjnych systemów druku atramentowego, termotransferowego, laserowego oraz druku i nakładania etykiet.


logo Coleman International

 

logo Markem-ImajeColeman International Sp. z o.o.
Warszawa, ul. Glebowa 10
T: +48 725 004 005
https://www.coleman.pl/
Obserwuj nasz profil na LinkedIn

Artykuł sponsorowany Coleman International